Ceza adaletsizliğine Küpoğlu’ndan tepki

75 gün hak mahrumiyeti cezası verilenKastamonu Yıldızları Spor Kulübü Başkanı Abdullah Küpoğlu, Tosya İdmanyurdu antrenörüne daha ağır olduğunu savunduğu bir eylem için 21 gün ceza verilmesini örnek gösterdi ve“Kastamonu Futbol İl Disiplin Kurulunun vermiş olduğu kararlardaki adaleti (!) bütün spor kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi.

Küpoğlu, “Türk futboluna yeni yetenekler kazandırabilmek adına güzel ve başarılı işler yapmaya ve kurallar çerçevesinde mücadele etmeye çalıştığımız bu alt yaş grubu liglerde bu tür olaylar yaşarken mücadelemizi nasıl devam ettireceğiz? Amatör futbol nereye gidiyor? ” sorusunu yöneltti.

 Kastamonu Yıldızları Spor Kulübü Başkanı Abdullah Küpoğlu,  amatör futbolda yaşandığını belirttiği ceza adaletsizliğine tepki gösterdi.

Taşköprüspor’laoynadıkları maçta“müsabakanın orta hakemine karşı tehditkar sözler ile hakaret ettiği” suçlaması ile kendisine 75 gün hak mahrumiyeti cezası verildiğini belirten Başkan Küpoğlu, sahada bulunan kişilerin iddia edildiği gibi bir olay yaşanmadığını gördüklerini söyledi ve şöyle dedi:

“14 Aralık 2019 tarihinde oynanan Tosya İdmanyurdu – Özel İdare KHS U-15 Ligi futbol müsabakasında görev yapan hakem de verdiği kararlar ile tartışılır duruma gelmiş ve Kastamonu Futbol İl Disiplin Kurulunun verilen kararda belirtildiği üzere Tosya İdmanyurdu antrenörü tarafından kendisine itirazlarda bulunulmuştur. Hatta ve hatta hakemin verdiği karar sonrasında antrenör, saha içine girerek hakemin üzerine yürümüştür. Bu müsabaka tamamlanamamış yarıda kalmıştır. Tosya İdmanyurdu Spor Kulübü antrenörü bu eyleminden dolayı 21 gün hak mahrumiyeti cezası almıştır.’’

Kendisine ise “haksız bir şekilde” 75 gün hak mahrumiyeti verildiğinihatırlatan Küpoğlu, yarıda kalan maçta yaşanan olayla ilgili antrenöre kendisine verilen cezanın sadece üçte biri kadar ceza verildiğine işaret etti ve “Kastamonu Futbol İl Disiplin Kurulunun vermiş olduğu kararlardaki adaleti (!) bütün spor kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi.

Küpoğlu, tepkisini dile getirdiği açıklamasında ayrıca şunları söyledi:

“Özelde Kastamonu futboluna genelde ise Türk futboluna yeni yetenekler kazandırabilmek adına güzel ve başarılı işler yapmaya ve kurallar çerçevesinde mücadele etmeye çalıştığımız bu alt yaş grubu liglerde bu tür olaylar yaşarken mücadelemizi nasıl devam ettireceğiz?Amatör futbol nereye gidiyor? Takımımızın liglerdeki geleceği ile ilgili karar vermek üzere en yakın zamanda Yönetim Kurulu olarak toplanacağız. Alınan kararları da spor kamuoyuna duyuracağız.’’