CHP İl Örgütünden Başkent’e çıkarma

CHP İl Örgütü, Ankara’da Anıtkabir’i, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve eski Meclis’i ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, ziyaretlerinden memnuniyet duyduğunu belirttiği heyet üyelerine en yakın zamanda Kastamonu’yu ziyaret edeceğini söyledi.

 

CHP Kastamonu İl Örgütü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti.
Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel merkezdeki makamında gerçekleşen görüşme yaklaşık yarım saat sürdü. İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Kastamonu’daki çalışmaları ve yeni dönemdeki stratejileri ile ilgili bilgi verdiği Kılıçdaroğlu’nu Kastamonu’ya davet etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Kastamonu’yu en yakın zamanda ziyaret edeceğini söyledi.
Milletvekili Hasan Baltacı ve İl Başkanı Hikmet Erbilgin ziyaret sonunda Kılıçdaroğlu’na; Açıksöz Gazetesi’nin İstiklal Marşımızın Anadolu’da ilk kez yayımlandığı 21 Şubat 1921 tarih ve 123 sayılı nüshasını konu alan tablo ve Kastamonu özel plaketini sundu.

ANITKABİR’E ZİYARET
Milletvekili Hasan Baltacı, İl Başkanı Hikmet Erbilgin ve beraberlerindeki heyet daha sonra eski Meclis’i ve Anıtkabir’i ziyaret etti.
Anıtkabir’de ilk olarak 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’yü mezarı başında anan CHP heyeti sonra Atatürk’ün mozolesine geçti. Erbilgin’in, Kastamonu İl Başkanlığı çelengini Atatürk’ün mozolesine bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Heyet daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti.
Erbilgin, burada imzaladığı Anıtkabir özel defterine örgütü adına şunları yazdı:

“Cumhuriyetimizin ve partimizin aziz kurucusu, sayın genel başkanım Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Bugün milli iradenin vücut bulduğu meclisimizin açılışının 100. Yılında bir Cumhuriyet şehri olan Kastamonu’dan il yönetimi olarak manevi huzurundayız. İstiklal Yolu’na sahip bir şehrin onuru, Şerife Bacı’nın, Hamamcı Kadı Salih’in azim ve kararlılığı, Kuvâ-yiMilliye’nin devrimci ruhuyla hak, hukuk, adalet anlayışını egemen kılmak için çalışacağız. Hürmet ve sevgilerimi sunuyorum. Ruhunuz şad olsun.”