CHP Kadın Kolları’nda Devrim Ezgi Şahin dönemi

Cumhuriyet Halk Partisi’nde İl Kadın Kolları başkanı değişti. Partide 1 yıldır İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüten Gülcan Topalşabanoğlu, koltuğunu Devrim Ezgi Şahin’e devretti. Devrim Ezgi Şahin, 2018 Milletvekili seçimlerinde milletvekili adayıydı.

CHP’de değişimler bununla da sınırlı olmadı. Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevine ise Fatma Akbaş getirildi.

Gülcan Topalşabanoğlu, görevi devretmeden önce yaptığı açıklamada, “1 yıldır sürdürdüğüm görevimi devrediyorum. Bayrağı bizlerden teslim alan Devrim Ezgi Şahin başkanımızın kadın örgütünün gücünü, temsiliyetini ve eşitlik mücadelesini bir kat daha ileriye taşıyacağına yürekten inanıyorum.  Cumhuriyet Halk Partisi’nde görevler önemlidir. Biz partimizde mücadelemize devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını demokrasiyle taçlandıracağız. Buna inancım tamdır.  Kadın Kolları Genel Başkanımız Aylin Nazlıaka’nın da teklifi ile Yaşam Hak Projesi’nin Kastamonu’daki koordinatörlüğünü yürüteceğim” dedi.

Devrim Ezgi Şahin ise yaptığı açıklamada, “Görevi devraldığımız bugün itibariyle şahsım ve yol arkadaşlarım ile birlikte ülkemizin refahı, şehrimizin geleceği ve partimizin iktidarı için hep birlikte çalışmalarımızı bir kadın dayanışması adı altında sürdürecek ve kararlı adımlarla hedef iktidar iradesini büyüteceğiz” dedi.

“Daha özgür, adil ve eşit bir toplumu yeniden inşa etmenin temellerini birlikte atacağız” diyen Devrim Ezgi Şahin, “İl başkanlığımız, ilçe başkanlıklarımız, gençlik kollarımız ve milletvekilimiz ile tam bir koordinasyon ve uyum içerisinde çalışarak, yapılacak olan ilk seçimlerde şehrimizi ve ülkemizi Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıyla tanıştıracağız. Cumhuriyet ayrıcalıkların reddi, yurttaşların eşitliği, aklın yükselişidir” ifadelerini kullandı.

Partinin Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı olan Fatma Akbaş ise açıklamasında, “Ailenin temeli, yaşamın temelinin kadın olduğunu düşünüyorum. Bu düşünceyle parti içerisinde görev almaktan, sorumluluk almaktan gurur duyuyorum. Keyif içerisinde güçlenerek çalışmaya devam ederiz” dedi.