CHP’de yeni dönem

  • CHP’nin, neredeyse tüm delegelerinin katıldığı ve 4.5 saat süren 36. Olağan İl Kongresi’nde üç aday arasından ipi göğüsleyen isim, rakiplerine fark atan Harita Mühendisi Hasan Baltacı oldu. Yapılan seçimde Harita Mühendisi Hasan Baltacı 210 delegeden 111’inin oyunu alırken, seçime il başkanı olarak giren Muzaffer Bıyıklı’ya 64, Eczacı Ayşenur Özden’e ise 35 oy çıktı. 

CHP’nin Kastamonu 36’ncı Olağan kongresinde delege değişim dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı olan Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ile CHP Grup Başkan Vekili olan Manisa Milletvekili Özgür Özel ve Bartın Milletvekili Muhammed Rıza Yalçınkaya’nın da katılımıyla gerçekleşen kongrede Harita Mühendisi Hasan Baltacı ve yönetimi, delegenin açık ara desteğini alarak göreve geldi.

Kuzeykent Belediye Konferans Salonu’nda düzenlenen genel kurulda mevcut başkan Muzaffer Bıyıklı, Ayşenur Özden ve Hasan Baltacı’nın listeleri yarıştı. Blok listeyle gerçekleşen kongreye katılım yüksek oldu.  214 delegenin 210’u oy kullandı. Bu rakamın çok üzerinde partili de kongreyi takip etti.

CHP Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel’in divan başkanlığı yaptığı kongrede, kendisinin, Genel başkan Yardımcısı Veli Ağababa ile adayların yanı sıra bazı partililer de kürsü hatklarını konuşunca kongre 4.5 saatte tamalandı.

Yapılan seçimde Hasan Baltacı 210 delegeden 111’inin oyunu alırken, seçime il başkanı olarak giren Muzaffer Bıyıklı 64, Eczacı Ayşenur Özden ise 35 oy aldı.

Hasan Baltacı’nın yönetim kurulu; Ali Akbaş, Reyhan Alemdar, Umut Araç, Arif Balcı, İlhami Buyuran, İsmail Çeven, Hikmet Erbilgin, Seyfi Gülamoğlu, Şakir Kaba, Hüseyin Kadirbeyoğlu, İlke Karabacak, Nihat Kaval, İsmail Turgay Maliki, Muhammet Hakan Oral, Ali Kerim Özdikmenli, Şahin Pelenkoğlu, Mehmet Sezer, Mustafa Şentürk, Emine Tüloğlu ve Mahmure Yavuz’dan oluştu.

Kurultay delegeliklerine ise Hasan Baltacı, Hasan Fehmi Taş, Ümit Levent