CHP’den fener alaylı Cumhuriyet yürüyüşü

Hasan Baltacı: “Bu ülke İnebolu’dan başlayan, İnönü’de, Sakarya’da zaferle taçlanan ve Cumhuriyetle birlikte hepimize vatan kılınan bir mücadelenin sonucunda kuruldu. Bu ülkeye hep birlikte sahip çıkacağız”

 CHP İl Başkanlığı’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96’ncı yıl dönümü dolayısıyla düzenlediği fener alaylı cumhuriyet yürüyüşü önemli katılımla gerçekleşti.

Kışla Parkı’ndan başlayıp Cumhuriyet Meydanı Atatürk ve Şehit şerife Bacı Anıtı önüne kadar süren yürüyüşüne CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin ve Yönetimi, CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Alemdar ve Yönetimi, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkan ve Yöneticileri, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

Sloganlar ve marşlar eşliğinde yapılan yürüyüşün ardından Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan programda da Hikmet Erbilgin ve Hasan Baltacı konuşma yaptı. Ardından da Sepetçioğlu ekibi gösterisini sundu.

Hikmet Erbilgin

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, kunuşmasında şunları söyledi:

“Bugün Kışla Parkı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar bizlere eşlik eden herkese şükranlarımı arz ediyorum. Bu ülkeyi bizlere vatan yapan, bağımsız bir ülke için toprağa düşenlere selam olsun. Yürüyüşten önce aramızda çocuklarımızı gördüm, hepsinin de alınlarından öpüyorum. Yürüyüş boyunca gençlerimizin heyecanını gördüm, gençlerimize selam olsun, Şerife Bacı’nın şehrinde kadınlarımızın kararlılığını gördüm, kadınlarımıza selam olsun. Bu partinin dününde bugününde ter dökenlere selam olsun, yarın için özgür, bağımsız eşit bir ülke kurma hayaliyle bu parti saflarında mücadele edecek olanlara selam olsun.

Cumhuriyet özgür bir ülke, eşit bir ülke hayalidir. Onun 96’ncı yılını yaşıyoruz. Bizi bugünlere gelmemizde emek veren herkese saygılarımı sunuyorum. Bu ülke İnebolu’dan başlayan, İnönü’de, Sakarya’da zaferle taçlanan ve Cumhuriyetle birlikte hepimize vatan kılınan bir mücadelenin sonucunda kuruldu. Bu ülkeye hep birlikte sahip çıkacağız. Bu duygu ve düşünce ile hepinizi saygı ile selamlıyorum. Vatanımızı canı ve kanıyla savunanların torunları, Cumhuriyetimizin yılmaz savunucuları ve tüm katılımcılarımıza da programımıza katıldıkları için teşekkür ediyor, bir kez daha tüm herkesin bayramını da kutluyorum” dedi.

Hasan Baltacı

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı da şöyle konuştu:

“Bu güzel geceyi meşalelerinizle aydınlattığınız için, bu güzel gecede umudunuzu sesinizle, yüreğinizle haykırdığınız için çok teşekkür ediyorum. Eksik kalmasın Cumhuriyet aynı zamanda aydınlanma demektir. Cumhuriyet aynı zamanda eşit ve adil bir ülkeyi, eşit ve adil bir geleceği birlikte kurabilme iradesi demektir. Ben bu iradeyi bükün burada görüyorum, şunu görüyorum varlığımız, Cumhuriyet’in teminatıdır. Hepinize de katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Sizlerle birlikte yol yürümekten her zaman mutlu oldum, onur duydum, gurur duydum. Biz sizin umudunuzu daha iyi temsil edebilmek için elimizden gelen gayreti de gösteriyoruz. Daha çok olmalıyız, daha çok çoğalmalıyız, bu umudu, bu meşaleyi, bu ateşi e hiçbir zaman söndürmemeliyiz. Birlikte yürüme cesaretimizi, kararlılığımızı hiçbir zaman kaybetmemeliyiz. Sizlere inanıyorum, sizlere güveniyorum, hepinize tekrar teşekkür ediyorum.”

Cengiz MUHZİROĞLU