Cide Cumhuriyet İlkokulu için özel ekip gidiyor  

 

Cide Cumhuriyet İlkokulu’nun deprem riski analizinin hafta başında yapılacağını kaydeden Vali Günaydın, “Çıkacak rapora göre çocuklarımız için gerekirse 8 ayda yeni bir bina yapar, önümüzdeki öğretim yılına yetiştiririz” açıklamasında bulundu.

Vali Şehmus Günaydın, Cide Cumhuriyet İlkokulu’nun deprem riski analizinin hafta başında Cide’ye gidecek teknik ekip tarafından yapılacağını açıkladı.

İlimizdeki okul binalarının deprem analizlerinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından merkezi bir yöntemle yapıldığını kaydeden Vali Günaydın, analiz yapılacak okul binalarının bu amaçla farklı gruplara bölündüğünü belirtti. Vali Günaydın ilimizdeki 68 okulu kapsayan ilk etap çalışmaya Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlanacağını ifade etti.

“Gerekirse 8 ayda yeni bir bina yaparız” 

Cide Cumhuriyet İlkokulu ile ilgili ayrı bir çalışmayı Valilik olarak yapacaklarını kaydeden Vali Günaydın, “Bu okulumuzda Bakanlığın projesini beklemeyeceğiz, hafta başında Cide’ye gidecek teknik ekibimiz deprem analizini yapacak” dedi.

Valilik olarak bu konuda hızlı hareket edeceklerini kaydeden Vali Günaydın, “Çıkacak rapora göre çocuklarımız için gerekirse 8 ayda yeni bir bina yapar, önümüzdeki öğretim yılına yetiştiririz” açıklamasında bulundu.