Cide’de uyuşturucu operasyonu

Cide İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, zehir tacirlerine geçit vermedi. A.Y. isimli şahsın Cide’nin bir köyünde yasadışı kenevir ekimi yaptığı bilgisinin alınması üzerine, koordineli olarak yapılan çalışmalar neticesinde; A.Y. isimli şahsın eşi F.Y., oğulları M.A.Y. ve S.Y. ile yakınları T.Y. isimli şahısların da yasadışı kenevir ekimi ile ilişkilerinin bulunduğu bilgisine ulaşılarak, adli makamlardan alınan arama kararına istinaden A.Y.’nin ikametinde yapılan arama sonucunda; evinin bahçesi içerisinde bulunan sera içinde dikili halde 145 kök kenevir bitkisi ve ev içinde 19.84 gram kenevir tohumu ile A.Y.’e ait, evine yaklaşık 600 metre mesafede ormanlık alan içerisindeki ve patika yol kullanılarak gidilen fındık bahçesinde yapılan aramada ise dikili halde 302 kök kenevir olmak üzere toplamda, 447 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.

Şüpheli şahıslardan A.Y. alınan ifadesinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Ele geçirilen 447 kök kenevir bitkisinden 10 adet numune olarak alındıktan sonra kalan kenevirler, Cide İlçe Tarım Müdürlüğü görevlileri ile birlikte olay yerinde yakılarak imha edildi.

Cide Kaymakamı Ali Açıkgöz, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Bakanımızın talimatları gereği zehir tacirlerine asla yaşam alanı tanımayacağız. En büyüğünden en küçüğüne kadar, gençlerimizi zehirleyenlerin kökünü kazıyana kadar üzerlerine üzerlerine gideceğiz. Cide küçük bir yer fakat İstanbul ile bağı çok kuvvetli. Bu sebeple yazın artan nüfus, birçok zehir tacirinin iştahını kabartıyor. Nasıl ilçedeki kumar belasını ortadan kaldırdıysak, onları gizli kapılar ardında korka korka bu işi yapar hale getirdiysek, nasıl tüm neşelerini kaçırdıysak, daha şiddetlisini uyuşturucu tacirlerine yapacağız. Bu başarılı operasyonda emeği geçen tüm jandarma personelimizi tebrik ediyorum. İl jandarma komutanlığımıza bize olan destekleri için teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.  (HABER MERKEZİ)