Çınar: “Sözlerim çarpıtıldı”

24 ve 25. Dönem Kastamonu MHP Milletvekili Emin Çınar, seçim değerlendirmesi yaptığı basın toplantısındaki sözlerinin AK parti İl Başkanı Halil Uluay tarafından çarpıtıldığını söyledi.
“Sözlerimin muhatabı, bozkurt işareti yaparak AKP’ye oy veren ve yaptıklarını sosyal medyada paylaşan şahsiyetlerdir. Benim ‘namert’ sözüm tamamen bu fitnecilere yöneliktir” diyen Çınar, AK Parti’ye oy verenlere karşı böyle bir söz söylemesinin asla söz konusu olamayacağını belirtti.
24 ve 25. Dönem Kastamonu MHP Milletvekili Emin Çınar, seçim değerlendirmesi yaptığı basın toplantısındaki sözlerinin AK parti İl Başkanı Halil Uluay tarafından çarpıtıldığını söyledi.
Yazılı bir açıklamada bulunan Çınar, şöyle dedi:
“1 Kasım 2015 günü yapılan genel seçimler sonucu ortaya çıkan siyasi tabloyu değerlendirmek amacıyla 2 Kasım pazartesi günü yapmış olduğum basın toplantısında ki görüşlerim, maalesef AKP İl Başkanı Sayın Halil Uluay tarafından çarpıtılmıştır.

Yapmış olduğum basın toplantısındaki sözlerimin muhatabı, bozkurt işareti yaparak AKP’ye oy veren ve yaptıklarını sosyal medyada paylaşan şahsiyetlerdir.

Bu sözlerimin, AKP il Başkanı Sayın Uluay tarafından ‘AKP’ye oy verenler namerttir’ demişim gibi kamuoyuna lanse edilmek istenmesi kendisine hiç yakışmamıştır.

Bir Türk milliyetçisi olarak; milliyetçi-ülkücü hareketin sembolü bozkurt işaretini yaparak AKP’ye oy kullanıp bunu fotoğraflayarak sosyal medya vasıtasıyla yayınlayanlar, ülkücü camianın içerisine fitne sokmak isteyenlerdir.

Bozkurt işareti yaparak ülkücülerin AKP’yi desteklediği algısını yaratmak, milliyetçi hareketi yıpratmak ve küçük düşürmektir.

Benim namert sözüm tamamen bu fitnecilere yöneliktir.

AKP’ye oy veren seçmenlere karşı asla ve asla böyle bir söz söylemem söz konusu değildir.

Benim için hemşerilerim hangi partiye ve düşünceye oy verirse versin saygıdeğerdir ve demokratik hakkını kullanmıştır.

1 Kasım seçimlerinde değişik sebeplerden dolayı milletvekili seçilmemiş olabilirim, lakin milletvekilliğim döneminde siyasi tercihi ne olursa olsun Kastamonulu hemşerilerimin hep yanında oldum; onların sorunlarını kendi sorunum olarak kabul ederek siyaset yaptım. Bundan sonra da bu sorunları dile getirmeye, hemşerilerimin yanında olmaya devam edeceğim.

AKP’li siyasetçilere tavsiyem, popülist siyaseti ve polemik dolu sözleri bırakıp Kastamonu’nun çığ gibi büyüyen sorunlarına çözüm üreterek, seçim meydanlarında Kastamonululara vermiş oldukları sözleri bir an önce yerine getirmeleridir.

Bu Kastamonu için daha hayırlı olacaktır.
Saygılarımla.”