Cinayet şüphelilerine film gibi operasyon

KAÇAK YOLLARLA YURTDIŞINA KAÇMAYA ÇALIŞAN CİNAYET ŞÜPHELİLERİ YAKALANDI. (VEDAT YUNUS İKİZOĞLU/KASTAMONU-İHA) Kastamonu'da 28 Mayıs'ta İsa Kapucu'yu bıçaklayarak öldürdükleri gerekçesiyle aranan S.C., Kırklareli'nde yurt dışına kaçak yollarla çıkmaya çalışırken, diğer şüpheli C.K. ise İstanbul'da bir otoparkta kaçak göçmenlerle kalırken yakalandı.

*Yurt dışına kaçmaya hazırlanıyorlardı

  • Taşköprü’de 28 Mayıs tarihinde İsa Kapucu’yu bıçaklayarak öldürdükleri gerekçesiyle aranan S.C. ve C.K, İstanbul ve Kırklareli’nde düzenlenen operasyonla yakalandı. Zanlıların yurt dışına kaçmaya hazırlandıkları öğrenildi.
TAŞKÖPRÜ’DE İSA KAPUCU, BIÇAKLANARAK ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ. (VEDAT YUNUS İKİZOĞLU/KASTAMONU-İHA)
Kastamonu’da 28 Mayıs’ta İsa Kapucu’yu bıçaklayarak öldürdükleri gerekçesiyle aranan S.C., Kırklareli’nde yurt dışına kaçak yollarla çıkmaya çalışırken, diğer şüpheli C.K. ise İstanbul’da bir otoparkta kaçak göçmenlerle kalırken yakalandı.

Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Taşköprü Küçüksu’da 28 Mayıs 2019 tarihinde İsa Kapucu’nun bıçaklanarak öldürülmesi olayının faillerine yönelik operasyon gerçekleştirdi.

Jandarma istihbarat birimlerince yürütülen çalışmalar neticesinde, cinayet şüphelilerinden 46 yaşındaki S.C’nin göçmen kaçakçıları ile irtibata geçerek Kırklareli üzerinden illegal yollardan yurt dışına kaçacağı bilgisi alındı. Diğer şüpheli 34 yaşındaki C.K.’nin ise İstanbul’da bir otoparkta kaçak göçmenlerle birlikte saklandığı tespit edildi.

Bu bilgiler üzerine Jandarma tarafından 12 Eylül 2019 tarihinde Kırklareli ve İstanbul’da eş zamanlı operasyonlar düzenlendi ve S.C. ile C.K. kıskıvrak yakalandı.

Operasyonlar esnasında aranan iki firari şüphelinin yanı sıra 4 kaçak göçmen ile birlikte 9 gram kokain, 2 gram esrar maddesi de ele geçirildi. Ayrıca firarilere yardım ve yataklık ettiği tespit edilen 49 yaşındaki M.Ö. hakkında da yasal işlem başlatıldı. Olayla ilgili jandarma ekiplerinin yürüttüğü soruşturma devam ediyor. (İHA)