Çin’de tanışıp, Kastamonu’da nişanlandılar

Kastamonu Üniversitesi Öğretim Görevlisi İbrahim Uyanık ile Şükran Uyanık’ın kızları, Osman Uyanık’ın kardeşi Ayşe Uyanık ile İstanbul’da yaşayan Selim Dindar ve Sema Dindar’ın oğulları Cem Dindar,Cumartesi akşamı Kurşunlu Han’da düzenlenen nişan töreniyle evliliğe adım attılar.

Ayşe Uyanık, Çin’de Antropoloji alanında doktora yaparken aynı zamanda da Çin’den ürün almak isteyen Türk firmalarına danışmanlık yapıyor.Cem Dindar iseÇin’de tekstil ve aksesuarları üzerine ticaret yapıyor.

Çin Guangzhou şehrinde tanışan çiftin nişan yüzüklerini takan Sırrı Uyanık; “Hadiste‘Çin’de de olsa ilmi arayın, bulun’ der. Gençlerimiz de birbirlerini Çin’de bulmuşlar. Onlara bir ömür boyu mutluluk diliyorum”  dedi.

Canlı müzik eşliğinde, yemekli olarak organize edilen gecede, Uyanık ve Dindar ailelerini, akraba ve yakınları yalnız bırakmadı. Kastamonu Üniversitesi’nden, Konya’dan, İstanbul’dan gelen konukların yanı sıra genç çiftin Çin’den ve İsviçre’den arkadaşları da nişan törenine katıldılar.

Kastamonu Bilim, Sanayi ve TeknolojiEmekli İl Müdürü Selahattin Dinler ve işadamı Tuğrul Dellaloğlu’nunSepetçioğlu oyunu ilgiyle izlendi. Ayrıca, Makedonya kökenli konukların Balkan müziği eşliğinde sergiledikleri halk dansları da geceye renk kattı.