Coşkulu yürüyüşe Atabarı’yla final

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen Gençlik Yürüyüşü geniş bir katılımla gerçekleşirken Atabarı ile noktalandı.

 

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen Gençlik Yürüyüşü geniş bir katılımla gerçekleşirken Atabarı ile noktalandı.

Kışla Parkı’ndan başlayan yürüyüşe öğrenciler, sporcular ve yurttaşların yanı sıra  Vali Avni Çakır ve eşi Bahar Çakır, Milletvekili Metin Çelik ve eşi, Birgül Çelik, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mücahit Avkıran, İl Emniyet Müdürü Denizci, Belediye Başkan Yardımcısı Hamdi Öz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak ve il protokolünden isimler de katıldı.

Meşaleler ve bayraklarla süren yürüyüşün son durağı olan Cumhuriyet Meydanı’nda İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gençlerin başlattığı Atabarı oyununa Vali Avni Çakır’ın eşi, Milletvekili Metin Çelik’in eşi ve diğer protokol üyelerinin eşleri de katıldı.

Yoğun alkışlar sonrasında Atabarı bir kez daha sergilendi.

Yürüyüşe katılan üniversite öğrencisi Beyzanur Sezer, “Burada atabarı oynadık, çok eğlenceliydi. Atabarı’nı Kastamonu’da oynamanın bu kadar eğlenceli olabileceğini şu an anladım. İnsanların burada hep beraber eğlenmesi ve gençlik ve spor bayramlarını kutlamaları çok güzel bir şey, birlik ve beraberliğimizin sağlanması da gayet iyi oldu. Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun” dedi. Akşam da Gençlik Merkezi Salonu’nda verilen Güzel Sanatlar Lisesi’nin 19 Mayıs konserine de yoğun ilgi oldu.Salonun dolduğu konseri Belediye Başkan Yardımcısı Hamdi Öz, Gençlik ve Spor  İl Müdürü Reşat Asrak da izledi.

CM ve İHA