ÇYDD’den 15 bursiyerine bilgisayar

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Merkezi tarafından Kastamonu Şubesi’nin burs verdiği 15 öğrenciye bilgisayar hediye edildi.

Bilgisayarların sahiplerine teslim edildiği törende kısa bir açılış konuşması yapan Kastamonu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Anıl Çokgürses, “Bugün burada Çağdaş Yaşam ailesi olarak bizler genel merkezimizin Türkiye çapında 7500 öğrenciye bilgisayar kampanyası çerçevesinde derneğimizin Kastamonu şubesine bize düşen 15 bilgisayarını dağıtmak üzere bir araya geldik. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, şehitlerimiz ve eğitim şehitlerimiz ve derneğimizin Kurucusu Sayın Prof. Dr. Türkan Saylan ve onun ahirete intikal etmiş yol arkadaşlarının ruhu şad olsun diyerek konuşmamı tamamlıyorum” dedi.

Şube Başkanı Emin Arık da yaptığı konuşmada, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin 1989 yılında kurulduğunu ve bugün 120 şubesi ile 90 bin öğrenciye dokunan bir kuruluş olarak önemli bir işlevi yerine getirdiğini söyledi.

“Kurucu Genel Başkan Prof. Dr. Aysel Ekşi, unutulmaz Genel Başkanımız Prof. Dr. Türkan Seylan’ı saygılarımızla anmadan geçemeyeceğiz. Işıklarda olsunlar. Yine önceki Genel Başkanımız Prof. Dr. Aysel Çelikel’e, sağlıklı uzun ömürler diliyor, saygılarımızı sunuyoruz. Şu andaki Genel Başkanımız Prof. Dr. Ayşe Yüksel ve Yönetim Kurulu Üyelerine, Genel Merkezimiz çalışanlarına da teşekkürlerimizle saygılarımızı sunuyoruz” diyen Arık, derneğin Kastamonu şubesini kurma çalışmalarına 2011 yılında başladıklarını, bu amaçlarına 2019 Ekim’inde ulaşabildiklerini kaydetti ve  “Genel Merkez olurunu alınca işlemleri tamamladık. Kısa sürede üye sayımızı yeterli sayıya ulaştırarak 29 Şubat 2020 de ilk genel kurulumuza yaptık. 14 Mart günü de açılış için davetiyeleri bile hazırladık, Genel Başkanımız açılışa gelecekti, ne yazık ki salgın başlayıp sokağa çıkma yasağı da gelince açılışımızı ertelemek zorunda kaldık, hâlâ da yapamadık, ama çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. 13 Şubat 2022’de 2’nci Genel kurulumuza yaptık, yolumuza devam etmekteyiz. Çeşitli etkinliklerle eğitimsel katkılar sunmaya çalışıyoruz. Üye sayımızı 90’ı geçti. Üye sayımızı arttırmayı ve üyelerimizin de bizlere katkı vermelerini bekliyoruz. Bugün burada bir araya gelme nedenimiz de Genel Merkezimiz tarafından gönderilen dizüstü bilgisayarların öğrencilerimize tesliminde birlikte olabilmek. Hepinize teşekkür ediyor, öğrencilerimize de öğrenim yaşamlarında ve sonrasında başarılar diliyoruz” dedi.

Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt da, “Burada Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin başarılı öğrencilerimize bilgisayarlarını teslim ediyoruz. Ben derneğimize çok çok teşekkür ediyorum. Kendim de bir öğretmen ve eğitimci olmam hasebiyle emeği geçen tüm arkadaşlarımızı gerçekten kutluyorum. Öğrencilerimizi desteklemek onlara katkı ve destek vermek çok önemli. Ben verdikleri bu destek ve katkı için derneğimizi ve derneğimizde hizmet verenleri kutluyorum. Öğrencilerimize de başarılar diliyorum” diye konuştu.

Bilgisayar alan öğrenciler de birer konuşma yaprak kendilerine katkı ve destek veren Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkan ve Yöneticilerine teşekkür ettiler.

Bilgisayar dağıtım törenine Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kastamonu Şube Başkanı Emin Arık, Türk Anneler Derneği Kastamonu Şube Başkanı Ayten Kızıltan, Dernek üyeleri ve diğer davetliler katıldı.

Cengiz MUHZİROĞLU