DEVA İl yönetiminden maden ocağı ziyareti

DEVA İl Başkan Yardımcısı Mustafa Günaydı, Devrekani krom madeninde çalışan işçilerin Madenciler Günü’nü kutlarken, iktidarlarında madenciliğin önce insan prensibiyle yapılıp işçi sağlığının ön planda tutulacağını ifade etti ve  “Madencinin kaderinde, madenciliğin fıtratında ölümler yoktur” dedi.

DEVA il başkan yardımcısı, merkez ilçe başkanı ve il yönetim kurulu üyeleri, Devrekani’deki krom madeni ocağını ziyaret ettiler.

İl Başkan Yardımcısı Mustafa Günaydı, Madenciler Günü kapsamında gerçekleştirdikleri ve işçilerle sohbet ettikleri ziyarette, “Madencinin kaderinde, madenciliğin fıtratında ölümler yoktur. Maden kazalarını kadere bağlamak siyasi bir çıkış yoludur hiçbir zaman tedbirsizlik kader değildir. İhmal kader değildir. Ülkemizde ihmal sonucu yüzlerce can gitti, yüzlerce ocağa ateş düştü” diye konuştu.

Demokrasi ve Atılım Partisi olarak iktidara geldiklerinde buna benzer acı olayların yaşanmaması için insana değer veren bir yaklaşımla iş sağlığını ön planda tutacaklarını belirten Günaydı, maden işçilerinin hep destekçisi olacaklarını, maden ocaklarında önce insan düşüncesiyle emniyet önlemlerinin eksiksiz kontrol edileceği bir denetim mekanizmasının kurulacağını söyledi.

Madenciler Günü’nü kutladığı işçilere Genel Başkanları Ali Babacan’ın ve İl Başkanları Av. Hüseyin canal’ın selamlarını getirdiklerini ifade eden Günaydı, “Ülkemizin yer altı kaynaklarını gün ışığı ile buluşturan, çıkardıkları cevherle yarınımızı aydınlatan madencilerimizin 4 Aralık Dünya Madenciler Günü kutlu olsun.Tüm maden şehitlerimizi bir kez daha sevgi, saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz” dedi.

Ziyarete İl Başkan Yardımcısı Mustafa Günaydı’nın yanı sıra Merkez ilçe Başkanı Vedat Musaoğlu, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Barış Can Kara, Mustafa Zengin, Fatih Serenli,Şevket Yılmaz,Engin Yazımcı, Baha Yazıcı katıldılar.