“Devlet Hastanesi pandemi hastanesi olsun”

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, gazetemizin bugünkü “Biz neyi bekliyoruz” manşetinden yola çıkarak geç kalınmaması için Kastamonu Devlet Hastanesi’nin pandemi hastanesi olmasını istedi.

Başkan Vidinlioğlu’nun açıklaması şöyle:

“Kovid-19 salgını önlemleri çerçevesinde komşu ilimiz Bartın’ın Devlet Hastanesi’ni karantina hastanesi yaparak poliklinik hizmetlerini farklı bir noktaya taşıdığı yerel bir gazetemizde de yer aldı.
İl Hıfzıssıhha Kurulumuza geçtiğimiz haftalarda önerdiğim Devlet Hastanemizin Karantina hastanesi olması, poliklinik hizmetlerinin ise Fizik Tedavi ve Rahabilitasyon Hastanemiz de devam etmesi hususu salgın ile mücadelede hayati bir önem taşımaktadır.
Koronavirüs testi pozitif çıkan hastalarımızın tedavi gördüğü yer olan Devlet Hastanemizin izolasyonu şehrimizde salgın ile yapılan mücadeleye yeni bir boyut kazandıracak ve olası riskleri azaltacaktır. Hastanemizde poliklinik hizmeti veren doktorlarımız, servis hemşirelerimiz ve diğer sağlık çalışanlarımız ile çeşitli rahatsızlıklarla hastanemize gelen vatandaşlarımızın virüsten uzak tutulması da yapılan mücadele gereği elzemdir.
Olağanüstü durumlardan hızla alınacak olağanüstü tedbirlerle çıkılır! Bir sağlıkçı olarak pandeminin durdurulmasında öngörülerin önemini çok iyi biliyorum. Bu salgını hep birlikte yeneceğiz. RİSKİ AZALTMAK İÇİN DEVLET HASTANEMİZ PANDEMİ HASTANESİ OLSUN.
Saygılarımla…”