Diyarbakır annelerine Tosya’dan destek

KASTAMONU'NUN TOSYA İLÇE KAYMAKAMI DENİZ PİŞKİN, DIYARBAKIR'DA HDP İL BİNASI ÖNÜNDE OTURMA EYLEMİ YAPAN AİLELERİ ZİYARET ETTİĞİ SIRADA DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU. KAYMAKAM PİŞKİN,"HEPSİNDE GÖRDÜĞÜMÜZ KEDERİ BİZİM DE YÜREĞİMİZİ DAĞLIYOR.TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'NIN ANNELERE YAPTIĞI BU ZULUM KARŞISINDA EKTİĞİNİ BİÇECEĞİNİ VE BU ANNELERİN KAHRININ KARŞISINDA MUTLAKA BUNUN BEDELİNİ ÖDEYECEK" DEDİ. (İHA/DİYARBAKIR-İHA) Kastamonu'nun Tosya İlçe Kaymakamı Deniz Pişkin, Dıyarbakır'da HDP il binası önünde oturma eylemi yapan ailelere destek ziyaretinde bulundu.

Tosya İlçe Kaymakamı Deniz Pişkin, Dıyarbakır’da HDP il binası önünde oturma eylemi yapan ailelere destek ziyaretinde bulundu. Tosya’dan bir heyetle Diyarbakır’a giden ve HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan aileleri ziyaret eden Kaymakam Deniz Pişkin, ailelerle tek tek görüştü ve yanlarında olduklarını ifade etti.

Ziyaret sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, evlat nöbetinde olan annelerin acılarını paylaştıklarını ve yanlarından olduklarını ifade etmek için ziyaret ettiklerini söyledi. Kaymakam Pişkin, “Hepsinin yüzlerinde gördüğümüz keder, bizim de yüreğimizi dağlıyor. Evlat acısı gibi bir acıyı Rabbim hiçbir anneye yaşatmasın. İnşallah tez zamanda evlatlarına kavuşurlar. Terör örgütü PKK annelere yaptığı bu zulmün karşısında ektiğini biçecek ve bu annelerin kahrının karşısında mutlaka bunun bedelini ödeyecek” dedi.

Yapılan açıklamanın ardından Kaymakam Pişkin ve beraberindeki heyet bölgeden ayrıldı.(İHA)