DOLUMANİA

Kapalı otopark ihtiyacı zorunluluğa dönüştü

Oto sahipleri diken üstünde yaşamaya başladı

İklim değişikliklerinin ardından,“100 yılda bir olur”denilenanormal hava olayları bölgemizde neredeyse her yıl yaşanmaya başladı. Geçen Eylül ayında yaşadığımız ve 10 bin civarında aracın hasara uğradığı, onlarca milyonluk zarara sebep olan dolu felaketinin benzerlerinin yaşanmaya devam edecek gibi görünmesi Kastamonuluları diken üstünde oturur duruma getirdi.

Hafta sonu etkili olan ve Eylül’deki felaketi hatırlatan tipteki anormal hava olayı öncesi ve sırasında oto sahiplerinin iliklerine kadar hissettiği, “Aynı şeyi bir kez daha mı yaşayacağız” korkusu, kent yaşamı anlamında olmazsa olmaz ihtiyaçlar arasına kapalı otoparkın bir zorunluluk olarak girdiğini, kentin önceliklerinde acil değişikliklere gidilmesi gerektiğini gösterdi.

Meteorolojik uyarılar üzerine adeta teyakkuz durumuna geçen oto sahipleri, olası bir dolu afetini bu kez hazırlıksız yakalanmamak için ilk durak olaraksığınmaya çalıştıklarımevcut kapalı otoparklarda yer bulamayınca çareyi benzinliklere sığınmakta buldular.  Ancak, dolu mağduru olup ekonomik zarara uğramamak için otolarına kapalı mekan arayanların fazlalığı, yer kalmayan benzinlikleri de çare olmaktan çıkardı.