Dualarla anıldı

İlimizin manevi değerlerinden, din bilgini ve mütefekkirlerinden Mehmet Feyzi Efendi, ölümünün 28. yılında yine büyük bir katılımın olduğu programla dualarla anıldı.
P2170881Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Kastamonu Şubesi ve Kutlu Bilgi Araştırma ve Dayanışma Derneği organizesinde düzenlenen anma programı dün gerçekleştirildi.
Anma töreninin ilk bölümü, Mehmet Feyzi Efendi’nin Gümüşlüce Mezarlığındaki kabri başında yapıldı. Kamil Çonkor’un sunumu ile başlayan ve büyük bir katılımın olduğu buradaki program Mehmet Feyzi Efendi’nin hayatını anlatması ile başladı. Ardından imam hatipler Mehmet Çiftçi, Kadir Demirci, Hamdi Kömleksiz, Kahraman Şekercioğlu,Yunus Balcıoğlu, Mehmet Ali Kurt, Suat Kurt, Abdülkerim Yaykan, Hasan Akça, Emre Kısa, Kamil Gezer ve Mehmet Korkmaz tarafından Kuran-ı Kerim okunarak devam etti. İl Müftüsü Osman Aydın da hatim Duasını yaptı.
Programa AK Parti Kastamonu Mülletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, eski MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, 4 yıldır Mehmet Feyzi Efendi programına katılan TÜRKAV Genel Başkanı İbrahim Vatansever ve yardımcıları ile yönetiminin de aralarında olduğu büyük bir vatandaş topluluğu katıldı.
Hatim duasının ardından katılımcılara Diyanet İşleri Eğitim Merkezi bahçesinde etli pilav ve ayran ikram edildi. İkram sırasında uzun kuyruklar oluştu.
Anma programının Rüya Düğün ve Konferans Salonu’ndaki ikinci bölümünde ise
İlahiyatçı, Eğitimci Şevket Oğuz Ünal “Milli Bünyede Birlik, Ülkede Dirlik” konulu bir konferans verdi.
Programda konuşan TÜRKAV Kastamonu Şube Başkanı Abdullah Ünal, “Mehmet Feyzi Efendi’yi 28. ölüm yıldönümü’nde de büyük katılım ve dualarla andık. Yine da Şevket Oğuz Ünal Hocamızın konferansını dinledik. TÜRKAV adına düzenlenen etkinliğimizde tüm emeği ve katkısı geçenleri kutluyor, katılımcılarımıza da ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Konferans sonrasında katılımcılara Mehmet Feyzi Efendi’nin yaptığı duaların yazılı olduğu levha armağan edildi ve ikramda bulunuldu.