Ekmekte tek fiyat girişimi

Aktekke Mahallesi’nde gerçekleştirmeyi planladıkları “Uçak Restoran” projesi ve ekmekteki farklı fiyat konusunda açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Ekmek piyasası serbest piyasa olduğu için çeşitli fiyatlarda ekmek satılıyor. Bu konuda ekmek satış yerlerini, bakkalları, marketleri, AVM'leri ve fırıncıları bir araya getirip sabit bir fiyatta ürünlerin satılmasını sağlamaya çalışacağım” dedi.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, uçak restoran projesi ve ekmekte farklı fiyat uygulamaları konularında açıklamalarda bulundu.

Babaş, “Aktekke Mahallemizde Karabaş Veli Camii üzerinde yeni peyzaj düzenlemesi ile ilgili bir projemiz var, akabinde orada uçak restoran kuracağız. Bununla ilgili proje aşaması bitti. İnşallah bu sene onunla ilgili de çalışmaları yapacağız. Buranın peyzaj ihalesini de yapmıştık, bu alanda kullanılmayan uçaklardan yararlanacağımızrestoran projemiz ve bu konuda bir iki modelimiz var.Hangisi uygun olursa onu ilimize yapmaya çalışacağız” dedi.

Ekmek konusunda da açıklama yapan Başkan Babaş şunları söyledi: “İlimizde çeşitli fiyatlarda ekmek satılıyor. Ekmek satışları konusunda bir standartizasyona gidilmesi için arkadaşlarla konuşacağım. Ekmek piyasası serbest piyasa olduğı için çeşitli fiyatlarda ekmek satılıyor, bu konuda ekmek satış yerlerini, bakkalları, marketleri, AVM’leri ve fırıncıları bir araya getirip sabit bir fiyatta ürünlerin satılmasını da sağlamaya çalışacağım. Buradaki amacımız fırıncıları da zora sokmamak, fırın sistemini de zora sokmamak. Bu konuda da önümüzdeki günlerde bir toplantı yapacağız.” CM