Ekoturizmde işbirliği

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) ile ilimizde ekoturizm alanında faaliyet gösteren Gölköy Yaşam Resort, Emirbey Çiftliği, İksir Resort Town, Çömlekçiler Atlı Turizm işletmeleri ortak projede bir araya geliyorlar.

İşletmeleri temsilen KATSO’daki toplantıda buluşan Hakkı Güngör, Nihal Gül, Abdullah Öztap ve Levent Bıyıklı; KATSO’nun hayata geçireceği projede işbirliği yapma kararı aldılar.

Aynı sektördeki işletmelerin işbirliği yaparak sinerji yaratmalarına somut bir örnek olacağının ifade edildiği proje kapsamında hipotermi, hippoterapist ve seyis eğitimi ulusal ve uluslararası alanda üne sahip eğitimciler tarafından verilecek. Ekoturizm işletmelerini işbirliği içinde bir araya getirecek proje KATSO Genel Sekreter Yardımcısı Adil Levent Baş tarafından hazırlanacak ve yürütülecek..

Arslan: “Oda ve özel sektör birlikteliğini ortak projelerle sürdüreceğiz”

KATSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Arslan vilayetimize ve bölgemize fayda sağlayacak projelerde Oda ile özel sektör birlikteliğini sürdüreceklerini kaydettiği açıklamasında, “İşletmelerin büyümeleri ve rekabet edebilir özellik kazanmalarının bir yolu da aynı sektörde faaliyet gösterdikleri işletmeler ile ortak projelerde bir araya gelmelerinden ve işbirliği yapmalarından geçiyor. Bu anlamda ekoturizm işletmeleri ile gerçekleştireceğimiz proje, diğer sektörlerdeki firmalara da örnek oluşturacak” dedi.