Ekrem Al: “Belirli bir seviyeye geldik”

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Ekrem Al, Kızılcahamam’da gerçekleştirilen kamp çalışmalarını değerlendirdi. Kızılcahamam kampının verimli bir şekilde sona erdiğini söyleyen Al, çalışmalara Kastamonu’da devam edeceklerini söyledi.

Maç gününe kadar İsmail Dikmenli Spor Tesisleri’nde çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Al, her geçen gün daha iyi olacaklarına inandığını kaydetti.

Genç oyunculara ayrı bir parantez açan Al, gençlerin gelişimi için ekstra çalışmalar yaptıklarını aktararak, gençlerin gelişimlerinin zaman alacağını ancak gelecek vaat eden oyuncuların olduğunu iletti.

Teknik Direktör Ekrem Al, genç oyuncularla ilgili şu ifadelere yer verdi: “Genç oyuncularla ekstra çalışmalar yürütüyoruz, onların ekstra çalışmaları gerekiyor. Kondisyon, teknik taktik, saha içi duruşları; her şeyiyle ayrı ayrı ilgilenmek durumundayız, ilgileniyoruz da. Kısa sürede gelişimlerini tamamlamaları zor, gelişimlerini tamamlamaları zaman alacak. Gelecek vaat eden oyuncularımız var. Yönetime sunduğum raporda da ileride karşılaşacağımız tabloyu göz önünde bulundurarak tüm genç oyuncuların profesyonel olmasını istedim. Gençlerimiz ileriye dönük vaat veriyor sadece zaman alacak.”

“ANTRENMAN VE MAÇ İSTEKLERİ GÜZEL”
“İskenderun ile dostane bir maç yaptık, geniş bir kısmında gençlere şans verdik. Metincan Cici ile Alican’a kısa süre verdik, antrenman eksikliklerinden dolayı. Maçın skorunu değerlendirmiyorum. Çocukların antrenman ve maç istekleri güzel.”

“EN İYİSİNİ YAPMAK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ”
“Çok daha farklı, çok daha umut verici şeyler söylemek isterdim ama yetersiz bir kadroyla beraber en iyisini yapmak için mücadele edeceğiz. Biz gerçekten iyi çalıştık. Çalışma temposu, isteği, oyun güzelliğinden de memnunum ama belli bir zaman sonra genç oyuncuları sahaya attığımızda uyum sorunundan kaynaklı oyun sistemi sıkıntıya giriyor. Karamsar tablo çizeyim, bu işte yokuz demek asla olmaz. Pes etmem, etmeyeceğim de ama işin gerçeğini de saklamayacağım. Takım belli bir seviyeye geldi, daha uzun süreli çalışabilseydik daha iyi olurdu ama zaman ilerledikçe daha iyi bir takım görüntüsü ortaya koyacağımızı düşünüyorum.”