Ekrem Al’dan ilk açıklama; “KSK dimdik ayakta”

GMG Kastamonuspor’da Teknik Direktörlük görevine getirilen Ekrem Al, “Kimse kararsız olmasın, Kastamonuspor dimdik ayakta. Biz de bu anlayışın peşindeyiz, karamsar ve yılgın değiliz” dedi.

Başarı çıtası ve toplum beklentilerinin yüksek olduğu bir kulübe geldiklerini söyleyen Ekrem Al, “Geçen seneki takımdan 5-6 eksikle ancak devam edebiliyoruz. Biz mevcut kadroya alt yapıdan takviye edeceğimiz oyuncularla oluşumu sağlamayı hedefliyoruz. Transfer yasağı kaldırılırsa daha farklı şeyler konuşabiliriz ama ne şartta olursa olsun hiçbir şartta karamsar ve yılgın olmayacağız. Kastamonu’yu en iyi şekilde temsil edecek bir takımı sahaya sürmeye çalışıyoruz. Tüm çabamız ve çalışmalarımız onun için. 2 Eylül’de kampa gideceğiz” diye konuştu.

Ekrem Al, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yüksek bir bekleyiş anlayışı biraz zor gibi gözüküyor ama futbolda hiçbir zaman hiçbir şey belli olmaz. Hiçbir zaman elimizdeki kadrodan yakınmayacağız, mevcut kadroyla en iyi işi yapmak için kendimizi ortaya koyarak çalışacağız, bu mesajı vermek istiyorum. Herkesin bildiği şeffaf bir şekilde işleyen bir kulüp. Kendi sorunlarını da ortaya koyabilen bir yapı var. Bu anlayışı taraftara ve halka da iletebiliyor. Böyle olunca biz de daha rahat olabiliyoruz. Bugün değil, gelecek adına iyi şeyleri şimdiden söyleyebiliriz. Bugün bir geçiş dönemi, bu geçiş döneminde takıma herkesin sahip çıkması gerekiyor. Biz de onu bekliyoruz. Hiçbir takım iddiasız olmaz, vazgeçmiş olamaz. Biz de vazgeçmiş, iddiasız değiliz, kendimizi ortaya koymaya hazırız.

Her şarta hazırlıklıyız. Transfer yasağı kalkarsa daha ciddi, üst düzey düşünen bir Kastamonuspor olacak. Bunu herkesin bilmesini istiyorum. Bugünkü koşullarda topluma bunları söylüyorum ama transfer yasağı kalkıp transferleri yaparsak da iddialı bir Kastamonu kesinlikle olacak. Kimse kararsız olmasın, Kastamonuspor dimdik ayakta. Biz de bu anlayışın peşindeyiz, karamsar ve yılgın değiliz.”