"Elimizdeki avantajı iyi kullanamadık"

“BİZİM HATAMIZDAN PUAN KAYBETTİK”
Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ziya Doğan, Bugsaş deplasmanında ilk 5’in kapısından döndüklerini söyledi ve “Deplasmanda puan kaybettiğimiz 3 maçın 2’sinde diğer faktörler çok etkili oldu. Ama bu maçta puan kaybetmemiz bizim hatamızdan kaynaklandı” dedi.
“BENDE YOK, AMA CAMİADA REHAVET VAR”
Ellerindeki avantajı iyi kullanamadıklarını da söyleyen Ziya Doğan, “Galibiyetler bende rehavet yaratmadı, takımın çıkışı bende rehavet yaratmadı. Ama camia içinde her şey oldu bitti gibi bir algı var. Yüzde 100 bir beklenti içine girdiler. Bu doğaldır, lakin sakin olmamız, ciddi çalışmamız ve soğukkanlı olmamız gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ziya Doğan, Bugsaş maçında alınan beraberlikle çok önemli bir avantajı ellerinden kaçırdıklarını söyledi.
İsmail Dikmenli Tesisleri’nde antrenman sonrasında değerlendirmelerde bulunan Teknik Direktör Ziya Doğan, Bugsaş maçının ilk yarısında sergiledikleri futbolun kendisini üzdüğünü, devre arasındaki uyarılarla ikinci yarı daha iyi bir mücadele ortaya koyduklarını belirtti.
Ziya Doğan, maçla ilgili açıklamasında, “İlk yarıdaki oyun çok olumsuzdu. Devre arasını zor yaptım ve oyuncuları uyardım. İkinci yarıda galibiyeti kaçıran taraftık. Golü bulduk pozisyonlar da bulduk. Çok önemli bir avantajı kaybettik. İnanılmaz goller kaçırdık. Gol pozisyonlarına girip kaçıran oyuncuya kızmam, çünkü gol kaçar. Tabi ki daha dikkatli olmamız lazım, ama futbolcu pozisyona girmezse o zaman kızarım. Pozisyona girmek ve goller kaçırmak futbolda var. İlk yarıdaki oyun bize yakışmadı. İkinci devre için ise futbolcularıma teşekkür ediyorum” dedi.
Tıpkı Trabzon ve Menemen maçlarında olduğu gibi Bugsaş’ta da play off potasından döndüklerini söyleyen Ziya Doğan, “Ben maçın ilk yarısındaki oyuna kaçan gollerden daha çok üzüldüm. Devre arasındaki müdahale sonrasında ikinci yarı oyun hakimiyeti bizdeydi. Pozisyon ürettik, mücadele ettik. Rakibe pozisyon bile vermeden son dakika penaltısıyla 2 puan kaybettik. Buraya takılıp kalmanın anlamı yok. İlk 5’in kapısından yine döndük. Deplasmandaki puan kaybettiğimiz 3 maçın 2’sinde diğer faktörler çok etkili oldu. Ama bu maçta puan kaybetmemiz bizim hatamızdan oldu” ifadelerini kullandı.
Ciddi ve soğukkanlı bir şekilde çalışmalara devam edeceklerini Bugsaş maçını unutacaklarını da söyleyen Ziya Doğan, “Çalışacağız, daha disiplinli olacağız ve hedefimizi yakalamak isteyeceğiz. Gerçek var ki, elimizdeki avantajı iyi kullanamadık. Rakibimizin gol atma şansı yoktu ama bir penaltı neticesinde 2 puan kayboldu. Rakip orta sahada fena değildi, savaşıyor ve mücadele veriyordu, ama pozisyon vermiyorduk. Bugsaş maçını unutacağız. Galibiyetler bende rehavet yaratmadı, takımın çıkışı bende rehavet yaratmadı. Camia içinde her şey oldu bitti gibi bir algı var ve yüzde 100 bir beklenti içine girdiler. Bu doğaldır. Sakin olmamız, ciddi çalışmamız ve soğukkanlı olmamız gerektiğine inanıyorum. Bu noktada çalışmalarımız devam edecek” dedi.