Emitt’te seyahat acentalarına yakın markaj

 

EMITT (11)_1600x1065Vali Şehmus Günaydın ve Belediye Başkanı Tahsin Babaş, EMITT’in ilk gününde, fuara katılan seyahat acentalarını ziyaret edip yakın markaja aldılar ve Kastamonu ve ilçelerine tur düzenlemeye davet ettiler.(Haber Servisi)

 

EMITT (1)_799x1200
Kastamonu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB) tarafından EMITT 2016’ya özel olarak hazırlatılan pastırmalar Belediye Başkanı Tahsin Babaş tarafından katılımcılara ikram edildi.

Pastırma ikramlı açılış

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, EMITT Fuarı’nda Kastamonu standını gezenlere kendi elleriyle doğradığı pastırmadan ikram etti.

İstanbul’daki Kastamonulu işadamlarına seslenen Babaş, “Arkadaşlar, ben sizden fabrikalar istemiyorum, bir tane konak alın ve restore edin yeter diyorum. Ben zenginliği o tarihi kültürlerde görüyorum” dedi.

EMİTT Fuarı’na gelerek Kastamonu standını ziyaret eden Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, pastırma keserek vatandaşlara ikram etti.
Kastamonu Belediyesi, 28-31 Ocak tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde bu yıl 20’ncisi gerçekleştirilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMİTT) katıldı. Tarih, kültür, turizm potansiyelini bünyesinde barındıran Kastamonu merkez ve ilçelerinde ön plana çıkan birçok değer, EMİTT Fuarı’nda tanıtıldı. Kastamonu’ya ait yöresel yemeklerin ikram edildiği stant vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Yapılan açılışın ardından Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, standa gelerek, çalışanları ziyaret edip, vatandaşlarla sohbet etti. KESOB’un fuara getirdiği Kastamonu pastırması kesen Başkan Babaş’ın vatandaşlara ikram etmesi renkli görüntüler oluşturdu.

EMITT (4)_1600x1065“İLİMİZİN TANITILMASI İÇİN HER SENE KATILIYORUZ”

Bu yıl 20’ncisi düzenlenen EMİTT Fuarı’na katılan Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, vatandaşlara kendi kestiği pastırmayı ikram etti.
EMİTT Fuarı’nın Kastamonu’nun tanıtılmasından önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen Başkan Babaş, “Bugün uluslararası bir fuar olma özelliği taşıyan EMİTT Fuarı’na geldik ve burada ilimizi temsil edeceğiz. Bu gibi yerlerde kendi ilimizi temsil etmek bizim için çok önemli bir yere sahip. Biz buraya il olarak geldik, sayın valimiz, belediye başkanlarımız, muhtarlarımız, STK’larımız hep beraber geldik. Bu fuarların turizme katkısı olduğuna inanıyorum. Bu fuarlar ilimizin tanıtılması, duyulması açısından çok önemli etkinlerin arasında yer alıyor. Biz de bunun farkında olduğumuz için her sene elimizden geldiğince sürekli olarak katılmaya çalışıyoruz” dedi.

“ZENGİNLİK FABRİKALARDA DEĞİL, TARİHİ KÜLTÜRLERİN ONARILMASINDA”
Yapılan etkinliklerin sayesinde Kastamonu’yu tarihi, kültürel etkinlikleriyle duyurmaya çalışacaklarını dile getiren Başkan Tahsin Babaş, “Kastamonu’nun geleceğini turizmde görüyorum. Yani turizmde bizim iyi bir alt yapı oluşturmamız gerekmektedir. Biz Kastamonu Belediyesi olarak bu tarihi konakları alıp onarıyoruz. Ben İstanbul’daki işadamlarına şöyle seslenmek istiyorum, arkadaşlar ben sizden fabrikalar istemiyorum, bir tane konak alın ve restore edin yeter diyorum. Ben zenginliği o tarihi kültürlerde görüyorum. Bu çalışmaları yapan işadamları da oldu, buradan onlara da teşekkür ediyorum” diye konuştu. (İHA)