ENGİN: Çözüm biziz

Meral Akşener liderliğinde kurulan İYİ Parti’nin Kastamonu Teşkilatı, Cumartesi günü düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.Başkan atamalarının bu hafta yapılacağı söylenen 4 ilçe dışında teşkilatlanmasını tamamlayan İYİ Parti’nin Merkez İlçe Başkanlığı’na bir kadın eğitimci, Özcan Büşükşen getirildi.

 

Kurucu İl Başkanı İlhan Engin, İYİ Parti için “proje partisi” ithamında bulunulduğunu hatırlattı ve İYİ Parti’nin proje partisi olduğunu söylüyorlar. Evet, İYİ Parti bir proje partisidir. Ancak projenin sahibi, Türk milletidir. Çözüm, milletin projesi olan İYİ Parti’dir” diye konuştu.

 

 

 

Meral Akşener liderliğinde kurulan İYİ Parti’nin Kastamonu Teşkilatı, Cumartesi günü düzenlenen toplantıyla tanıtıldı. Başkan atamalarının bu hafta yapılacağı söylenen 4 ilçe dışında teşkilatlanmasını tamamlayan İYİ Parti’nin Merkez İlçe Başkanlığı’na bir kadın eğitimci, Özcan Büşükşen getirildi.

Özlem Düğün Salonu’nda düzenlenen toplantıya İl Başkanı İlhan Engin’in yanı sıra partinin ilçe başkanları, İGM Üyesi Mehmet Çıvgın, parti üyeleri de katıldı.

Toplantıda, İYİ Parti’ye katılan eski Belediye Meclisi Üyesi Muhittin Sağlık’a parti rozeti İl Başkanı Engin ve ilçe başkanları tarafından katıldı.

Düzenlenen toplantıda konuşan İlhan Engin şunları söyledi:

“İYİ Parti’nin tanıtımını ilimizde bugün itibariyle yapıyoruz. Toplantımızda İYİ Parti’nin neden kurulduğunu, kuruluş aşamasını, bu aşamada neler yaşandığını buradan paylaşacağız ve bugüne kadar yetki verdiğimiz ilçe başkanlarımızı da bu toplantıda Kastamonulu hemşerilerimize tanıtmış olacağız.

İYİ Parti niçin kuruldu? İYİ Parti’nin proje partisi olduğunu söylüyorlar. Evet, İYİ Parti bir proje partisidir. Ancak projenin sahibi, Türk milletidir. AKP iktidarıyla içinde olduğu sıkıntılardan dolayı ortaya çıkmış bir parti İYİ Parti’dir.

Bizim hiç kimseyle bir derdimiz yok. AKP’lilerle de sınır davamız yok. Bizim zihniyetle ve Türkiye’nin içinde bulunduğu durumla derdimiz var. Tüm Türkiye’ye hizmet etmek için yola çıkmış bir siyasi partiyiz. Kurulma sürecimiz biraz uzun sürdü. İYİ Parti, MHP’nin içinde siyasi hareket imkanı bulamayan, dışlanan ve birkaç milletvekilli ile arkadaşlarının oturup kurdukları bir parti değil.

“KASTAMONU’DA DA

BASKILARDAN

NASİBİMİZİ ALDIK”

“Süreç uzun sürdü. Süreç içinde olmadık engeller, olmadık baskılar oldu. Kastamonu’da da 15 gündür çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kastamonu’da baskıdan ve tek adamlık rejiminin yansımasından nasibimizi aldık. Adliye İlçe Kurulları ve Nüfus Müdürlükleri 15 gündür yoğun çalışıyor.

Kimseye partinizden istifa edin demedik. Vatan sevgisini şiar edinmiş arkadaşlarımızla yola çıktık. Türkiye’yi buhrandan kurtarmamız gerekir. Hiçbir baskı Türk milletini yıldıramaz.

“DÜNYADA

YALNIZ

KALDIK”

Türkiye sıkıntı içinde,  dışarıda dostumuz kalmadı ve dışarda yalnız kaldık. İçeride güvenliğimiz bildiğimiz gibi, ekonomimizi biliyorsunuz. Üniversite mezunu çocuklarımız iş bulamıyor. Çocuklarımıza biçilen rol ya bir AVM’de güvenlik görevlisi, ya özel güvenlik, ya da anlaşmalı er ile anlaşmalı astsubaylık. Bakanımız 15 bin Suriyeliye istihdam sağladığını bildiriyor. Ya bizim çocuklarımız?‘Dostum Trump, kankam Esad ve dostum Putin’ demekle işler yürümüyor. Atatürk 7 düvele karşı savaştıktan sonra ‘Yurtta barış, cihanda barış’ dedi. 90 senedir Türkiye’nin dış politikası bir yerdeydi. Türkiye gerektiğinde sözü dinleniyordu. Oysaki, şimdi dostum denilen ülke TIR’lar dolusu silah gönderiyor.

“ATATÜRK’Ü

ANLAYACAĞIZ”

“Atatürk’e ağlamak ile, anlamak arasında çok fark var. Atatürk’ü anlayacağız. 15 sene sonra Anıtkabir’e gidip turist gibi bakmakla Atatürkçülük olmuyor. İlhan Engin olarak Kastamonu’da oturuyorum. Eğer kendime herkesi düşman ettiysem, mahallenin, bakkalı, fırıncısı ve manavıyla kavgalıysam alışverişim sıkıntılı olur. Türkiye’nin dünyada durumu bu. Türkiye bu sarmaldan kurtulmalı.

“YOLUMUZDAN

SAPMADIK”

Biz başkalarını karalayarak kendimize yer edinmeyeceğiz. Projelerimizi konuşacağız. Bazı arkadaşlarımız bu süreç içerisinde 45 yıl boyunca bir siyasi partide görev yaptı. Bu görevi de anlattıklarımızı iktidar yapabilmek ve yerine getirebilmek için yaptık. Şu anda da farklı bir düşüncede değiliz. 45 yıl önce çıktığımız yolda yürüyoruz. 45 yıl önce ne dediysek, biz aynı noktadayız. Aynı noktada durmayanlar var.

ELEŞTİRİLERE

CEVAP

“Başka bir partinin içişlerine karışmıyoruz, ama siyaseten bize yapılan eleştirileri cevaplamak zorundayız. Geçen hafta Ankara’da ziyarette bulunduk. Mehmet Çıvgın da partisinden istifa etmiş ve geldi. İstifa eden arkadaşları partiden ihraç edildi diye basına verdiler. Hatta daha öncede üye olmayanları bile ihraç etmişlerdi. Kasım seçimlerinden MHP’nin AK Parti ile ittifak ederek seçimlere gideceğini söylemiştim. Şimdi Devlet Bahçeli, ‘Ben partiyi saraya taşıyorum’ dedi. Demek ki söylediklerim komplo teorisi değilmiş. Biz birkaç ay öncesini görebiliyormuşuz. Bugüne kadar görev yaptığım bütün arkadaşlarım benim başımın tacı. Birkaç kişi var kendine görev edinen ilçe ilçe dolaşıyorlar. Oralarda diyorlar ki; ‘Aman istifa edip, başka bir yerlere gitmeyin. 2019 seçimlerinde bize 50 milletvekili verecekler, 3 Bakanlık da garanti, sizin çocuklarını işe alacağız’ diyorlar. Geldiğimiz nokta bu. Bizi eleştirenlere verilecek cevabımız var. Yürüdükleri yollara, attıkları adımlara herkes dikkat edecek. Allah’tan başka kimseden korkumuz yok. Gayemizvatana, millete hizmet etmek.

AKP, MHP’nin çizgisine geldi. AKP, Atatürkçü oluyormuş. Nasıl olmuş? Nasıl gelmiş AKP, Atatürkçü çizgiye? AKP, milliyetçi çizgiye geldi de, kamu kurumlarındaki T.C. ibarelerini mi geri yazdı? Ne Mutlu Türk’üm diye mi yazdı? Atatürk’ün kabrine 10 sene gidip ağlayacaksın, sonra Atatürk’ün idam fermanını imzalayan vatan hainin ismini, İmam Hatip Okulu’na isim olarak vereceksin. Allah’tan korkun. Çözüm, milletin projesi olan İYİ Parti’dir.

 

“BUNLARA DUR

DİYECEK BİR

PARTİ VAR ARTIK”

 

“AKP, ‘Biz Milli Görüş gömleğini çıkartarak geldik” dedi. Ondan sonrada ‘Bu israf niye? Devlet çok israf ediyor. Bu milletvekili lojmanlarını satacağız’ dediler. Millet de oy verdi. Geldiğimiz noktada bin 100 odalı saray. 3-5 tane uçak. Meclis Başkanının bindiği araba 1,7 milyon dolar. Diyanet İşleri Başkanı 1,5 milyonluk zırhlı araca biniyor. Audi’nin, BMW’nin, Mercedes’in üretildiği Almanya’da 10 bin tane makam arabası var, biz dışarıdan alıyoruz hepsini 110 bin tane makam arabamız var. Bunlara dur diyebilecek bir parti var artık. İYİ Parti’de ortak payda vatan sevgisi. Biz ne ceketimizi, ne de gömleğimizi çıkarttık. Üzerimize bir ceket giydik o da vatan sevgisi. Yaptığımız mücadele torunlarımız için. Bu sistem böyle giderse, Türkiye’nin 10 yıl içinde bir Suriye olmayacağının garantisini kim verebilir? Bir daha mı İstiklal Marşı mı yazdıracağız? Biz dedelerimize rahmet okuyoruz, ama böyle giderse torunlarımız bize lanet okuyacak. Düşüncemiz Türkiye’yi içinde bulunduğu sıkıntıdan kurtarıp, hedefimiz 2019 yılında seçimlerimde Sayın Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı seçtirmek. Ondan sonra tekrardan parlamenter sisteme geri döneceğiz. Öncellikli hedefimiz bu. Her şey iyi gidiyor. Genel Başkanımız güzel bir hava yakaladı.

 

“KADINLAR YÖNETİMİN

İÇİNDE OLACAK”

“İYİ Parti teşkilatlanmasında kadın kolları yapılanması bulunmamakta, ama buna rağmen her teşkilatın yüzde 25’i kadınlardan oluşacak. 45 yıldır bu işin içerisindeyim, hakikaten hoşuma giden bir şey, olması gerekende budur. Kadınlar artık yönetimin, karar mekanizmasının içerisinde olacaklar. Yani sadece verilen görevi yerine getirmek değil, sadece broşür dağıtmak değil, toplantılarda alınan kararlarında içerisinde olacak. Belki hanımefendi kardeşlerimizin söylediği projeler gerçekleştirilecek. Bundan sonra koltuklar eskimeyecek, ayakkabılar eskiyecek.”

 

Cengiz MUHZİROĞLU