Erdoğan’dan temayüle onay

AK Parti’nin 30 Aralık’taki Olağan Genel Kurulu’na tek aday olarak girecek isimbelli oldu. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genel Merkezi’nin yaptığı çalışmalar sonrasında kendisine sunduğu dört aday adayı arasından, temayül yoklamasında en yüksek oyu alan işadamı Doğan Ünlü’yü Kastamonu kongresindeki il başkan adayı olarak seçti.

Erdoğan’ın İstanbul’dan Başkent’e dönüşünün gecikmesi nedeniyle AK Parti Genel Merkezi’nde dün gece yarısına doğru gerçekleştirilen mülakata, 12 aday adayı arasından belirlenerek Genel Merkez’e davet edilen Yaşar Özdemir, Serdar Kulaksızoğlu, Tamer Tafracı ve Doğan Ünlü katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söz konusu dört isimle yaptığı görüşmenin ardından AK Parti’nin Teşkilatlardan Sorumlu  Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş,Doğa Ünlü’ye belgesini verdi ve alınan kararısosyal medya hesabı üzerinden şu ifadelerle yaptı: “Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan istişareler sonucunda Kastamonu İl Başkanlığı’na Doğan Ünlü atanmıştır.”