Erkek hentbolda fikstür heyecanı

  • İneboluspor’un rakipleri belli oluyor

 

2020-2021 Hentbol sezonu Erkekler ve Kadınlar 2. Lig fikstürleri bugün çekilecek.

Hentbol Erkekler ve Kadınlar 2. Lig fikstür çekimi bugün saat 11.00’de THF konfreans salonunda yapılacak. Kura çekimi THF TV youtube hesabı üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Erkekler Hentbol 2.Ligi’nde bu sezon 19 kulüp yer alacak. Reis Gıda İnebolu Spor Kulübü’de, ilimizi bu ligde temsil edecek.

Erkekler Hentbol’da bir önceki sezonu tamamlamış takımlar ve Bölgesel Lig’den yükselen takımlar olmak üzere toplam 19 takım yer alacak. 2020-2021 sezonunda Hentbol 2. Ligi’ne katılan takımlara Federasyon tarafından herhangi bir ödeme yapılmayacağı bildirildi.

Yapılan bilgilendirmede: “2020-2021 sezonunda kura çekiminden önce hangi haftanın hangi tarihte oynanacağı belirlenir. Takvim, kura çekiminden sonra normal sezon hafta numaraları itibarıyla oynanacaktır. Takvim; normal lig sezonu ve play-off tarihlerini içeren programdır. Takvimde sezon maçlarının oynanacağı kesin gün ve saat yer almaz. Müsabakalar prensip olarak cuma, cumartesi, pazar ve pazartesi günleri oynanır. Lig takviminde hafta içi olarak belirtilen müsabakalar, salı, çarşamba ya da perşembe günleri oynanır. Genel programa temel teşkil eden takvim, kura çekimi sonrasında kulüplere dağıtılır.”

2020-2021 sezonu 2. Lig vize ve transfer dönemi için süre 31 Aralık Perşembe gününe kadar uzaltıldı. 2. Lig kulüpleri için transfer ve vize dönemi, yapılan sağlık testlerinde Kovid-19 pandemisi nedeniyle yaşanan aksamalar nedeniyle 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzatıldı.