Esentepe Mahalle Konağı tamamlandı

 Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’nun, mahalle kültürünün yaşatılması adına önem taşıdığını vurguladığı“Mahalle Konakları” projesinin ilki olan “Esentepe Mahalle Konağı”nın yapımı tamamlandı.

Mahalle Konakları’nın mahalledeki dayanışmayı arttıracağını belirten Başkan Vidinlioğlu, “Esentepe Mahalle Konağı’mızı tamamladık. Mahallemize ve şehrimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Teknolojinin gelişimiyle birlikte mahalle kültüründen uzaklaşılmaya başladığını, bizi biz yapan değerlerin en önemlisinin toplumsal birlikteliğimiz olduğunu, Mahalle Konakları’nın bu noktada önemli bir işlevi olacağını ifade edenVidinlioğluşunları söyledi:

“Çocuklarımız teknoloji ve yaşanan salgın sonucu bir birleriyle oynama alışkanlığından uzaklaştı. Yine birlikte iş yapma alışkanlıklarımız eskiden çok kuvvetliydi. İmece usulü vardı. Şimdi mahalle kültürümüz bizim için çok önemli. Bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkmalıyız. Mahalle Konaklarımız ile amacımız, bu birlikteliği ve bu kültürü daha da kuvvetlendirmektir. Esentepe Mahalle Konağımızı hızla tamamladık. Esentepe Mahallemize ve şehrimize hayırlı olsun. Belirlediğimiz plan çerçevesinde mahalle konaklarımızı şehrimize kazandırmaya devam edeceğiz. Projelerimizi mahalle sakinlerimiz ile yaptığımız istişareler sonucunda hazırlıyoruz. Burada hemşerilerimizin fikirleri bizler için çok önemli. Esentepe Mahalle Konağımız 300 metrekare alan üzerine inşa edildi ve 180 metrekare kapalı alana sahip. Zemin katında muhtarlık hizmetleri birinci katta ise mahalle halkımızın özel günlerinde kullanabileceği çok amaçlı salon var. Yine proje çerçevesinde mutfak ve asansör sistemi de binamızda yer alıyor.”