Esintisi buralara uğrar inşallah!

Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneğinin (KASİAD) Genel Başkanlığına Ayhan Aslan yeniden seçildi.

KASİAD Olağan Genel Kurul Toplantısı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün de katılımıyla Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleştirildi.

KASİAD KONGRE (99)

Toplantıda konuşan AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Kastamonu’nun yatırım için potansiyelinin yüksek olduğunu belirterek, kendisinin şehre yatırımcı çekmek için birçok girişimde bulunduğunu kaydetti. Demir, uzun dönem yönetim kurulu üyeliği yaptığım KASİAD’ın mensubu olmaktan son derece mutluyum. Son yıllarda ciddi atılımlar gerçekleştiren derneğin özellikle KASTEXPO ile Türkiye’deki il bazında sektör derneklerine örnek olduğunu söyledi ve “2017 yılında Türkiye de 461 Fuar, 217’si ise İstanbul’da yapılacak olması ve İstanbul da ilk şehir fuarına imza atan marka yapan örnek olan KASİAD’ın diğer 80 vilayet arasında genel fuar konseptinde gerçekten çığır açmıştır” dedi.

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş da,Kastamonu’da son 2 yıldır ciddi bir dönüşüm ve değişim söz konusu olduğunu belirterek, sağlıktan, alt yapıya, üst yapından Turizme bir çok alanda girişimlerimiz oldu. Sanayiciler olarak sizden beklentim tabi Kastamonu’da sanayi üretimine istihdam sağlamanız, ancak ilk etapta en azından bir konak restorasyon yaparak açık hava müzesi konumunda olan Kastamonu turizminin gelişmesine katkı sunmanızı isterim dedi.

KASİAD KONGRE (363)

KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan ise 27-30 Aralık 2017’de İstanbul Fuar Merkezinde KASTEXPO fuarını yapacaklarını belirterek, “Fuara katılacaklar şimdiden makinelerini yapmaya başladı. KASTEXPO bugün sadece bu coğrafyaya hizmet etmiyor, kurduğumuz bağlar ile yurt dışında da duyulmaya başlandı.” dedi.

Aslan,KASİAD’ın yüzlerce işadamının buluşma ve işbirliği yapması açısından önemli merkez haline geldiğini belirtti ve ,  bu yıl 27-30 Aralık tarihlerinde yapılacak KASTEXPO Fuarının hem Kastamonu tanıtımına, hem de Kastamonulu işadamlarının birlikte alışveriş kültürüne önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

KASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Umur da Kastamonu’ya sanayi alanında yeni yatırımlar beklediklerini söyledi. Umur, son yıllarda KASİAD olarak önemli girişim ve iş birlikteliklerine imza attıklarını söyleyerek bunun her geçen yıl artarak devam edeceğini ifade etti.

Konuşmaların ardından Genel Kurul Toplantısında yönetim kurulu seçimi yapıldı.

Tek listeyle gidilen seçimde, mevcut başkan Ayhan Aslan delegelerin tamamının oyunu alarak yeniden başkan oldu.   Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Mehmet Umur, Aydın Aslandağ, Hidayet Kadiroğlu, Atilla Birmiş, Hayri Konuk, Hüseyin Kaya, Cemal Şenol, Sezai Alkan, Kubilay Tüfekçi, Ali Dalgıç, Şenol Ak, Bilal Kütük, Murat Arer, Seçil Özkan Arslan ve Fikriye Aslan.

Yedek yönetimde ise Tamer Köseoğlu, Altan Yavuz, Av. Fikret Özkan, Av. Yüksel Ilgın, Erdoğan Sürücü, Orhan Aslan, Atila Gür, Şenol Telli, Esma Bitirim, İzzet Açıkgöz, Doğan Baş, Demir Yılmaz, Sungur Gedik, Ahmet Yüksel, Erol Şahin yer aldı.

15 yeni isim

KASİAD 11. Olağan Genel Kurulunda geçen dönemden asıl-yedek 15 isim yeni dönemde yer almazken, yeni yönetime iseTürkiye’nin marka konumundaki Kastamonulu isimleri dahil oldu.Hidayet Kadiroğlu, Atilla Birmiş, Hayri Konuk, Ali Dalgıç, Şenol Ak, Bilal Kütük, Seçil Özkan Arslan ve Fikriye Aslan asıl yönetimde ilk kez yer alırken, Tamer Köseoğlu, Altan Yavuz, Atila Gür, Şenol Telli, Demir Yılmaz ve Ahmet Yüksel gibi isimler de yeniden görev aldı.

Kongreye Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan, Türgev Yönetim Kurulu Üyesi M. Fatih Kalender, Kastamonu İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kayıkcı, Kastamonuspor Kulüp başkanı Metehan Babaş, Türk Armatörler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı A. Bedri İnce, Reis Aş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, Yılmaz Redüktör AŞ Başkanı Ender Yılmaz, United Group CEO’su İlhan Altun,  işadamları Mehmet Umur,  Bilal, İsmet ve Ali Kütük,  Özdemir Ata,  İhsan Karavellioğlu, Mehmet Görgülü, Ahmet Dal, Erdoğan Gencer, Av. Keğam Karabetyan  ile çok sayıda işadamı katıldı.