Eski Başkan’dan uyarı

GMG Kastamonuspor’un bir önceki başkanı Salim Arpacıoğlu, dün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, kulübün mali durumu ve gelecekte olumsuz bir durumla karşı karşıya kalmaması adına değerlendirme ve uyarılarda bulundu.

 Kulübün şu anda temlik ve icra yoluyla borçlandırıldığını ifade eden Salim Arpacıoğlu, “Futbolda yaşanan ekonomik krize rağmen Kastamonuspor’a büyük destekler veren Onursal Başkan Cengiz Aygün, kulübü uzun süreliğine karşılıksız üstlenecekse bu endişeye yer kalmamaktadır.  Aksi takdirde yani Cengiz Aygün’ün verdiklerini geri almak üzere kulübe desteğini bırakması durumunda ise Kastamonuspor’un ilerleyen günlerde büyük sıkıntılarla karşılaşacağını öngörüyorum” dedi.

 ARPACIOĞLU’NUN AÇIKLAMASI

“Kastamonusporu zorlu Eyüpspor deplasmanında aldığı galibiyetten ötürü tebrik ediyorum. Önümüzdeki maçlarda da başarılar diliyor ve birçok kez kıyısından dönülen şampiyonluğun gelmesini temenni ediyorum.Kastamonuspor, oldukça iyi bir sezon geçiriyor, ancak bazı noktalardaki endişelerimi dile getirmek ve bu arada kulübün mali yönetimi açısından dikkat edilmesi gereken birkaç hususa dikkat çekmek istiyorum. Yönetim Kurulu üyeleri, kulübü temlik ve icra yolu ile borçlandırmaktadır.

Kulübü aşağıdaki şekilde borçlandırmışlardır:• Kulüp Başkanı A.Erkan Özcan: 4.311.000 TL

  • Yönetim Kurulu ÜyesiNecmi Yıldız 3.380.000 TL. • Yönetim Kurulu Üyesi(Cengiz Aygün’ün oğlu ve kulübün isim hakkını alan) Enes Çavdar 2.269.000 TL. • Toplamda 10.000.000TL (On milyon TL) + faizi. Yönetim kurulu üyelerinin kulübü kendilerine borçlandırdıkları aşağıdaki TFF ve Spor Toto takyidat bilgileri listesinde görülmektedir. Kulübün bu şekilde borçlandırılmasının, kulübün geleceği açısından sıkıntı yaratabileceği düşüncesindeyim.

Bizler de Kastamonuspor’un eski yöneticileri olarak, yönetici olduğumuz dönemlerde büyük fedakarlıklar yaptık. Dönemimizde kullanmış olduğumuz kredileri halen ödemekteyiz. Yönetimde olduğumuz süreçte, dönemin belediye başkanı ve sponsor destekleri hariç, şahsım 1 milyon 500 bin lira olmak üzere sadece yönetim kurulumuz ile şahsi olarak 5 milyon liranın üzerinde harcama yaptık. Bu harcadıklarımızdan hiçbir menfaat veya dönüş beklemedik, kulübü temlik altına sokmadık.Görevi bıraktığım süreçte dahi kulübün 400 bin lira borcunu ödedim.

ARC firması, kredi hesabından borç olarak aldığımız tutarı, kongre öncesinde ödeyeceklerini beyan ettiler. Beyanlarını yerine getirmedikleri için firma alacağı şahsımdan talep etti, ben de kulübe rücu ettim. O zaman benim için ‘Kulübü icraya verdi’ diye açıklama yapanlar, şu anda kendileri aktif görevde iken kulübe icra yolu ile temlik koyduruyorlar.

TFF ve Spor Toto alacaklarına haciz koyan yöneticiler, bu alacaklarından feragat etsin, ben de ARC firmasını 400 bin lira taahhüt alacağından feragat ettireyim. Gerekirse bu borcu kendim ödemeye de hazırım.

Şu anda kulübün, yukarıda belirttiğim gibi, borçlanmasını endişeyle karşıladığım için sessiz kalamadım.

Kulübün borçlanması konusunda edindiğim bilgiyi, şu anki kulüp yönetimi ile herhangi bir diyalog kuramadığım için, önlem alınması açısından kamuoyu ile paylaştım.

Geçmişteki yöneticiler de kulübü bu şekilde icra ve temlik yolu ile borçlandırsalardı, şu anda Kastamonuspor Kulübü olur muydu?

Futbolda yaşanan ekonomik krize rağmen Kastamonuspor’a büyük destekler veren ve Kulübün Onursal Başkanı olan Sayın Cengiz Aygün, kulübü uzun süreliğine karşılıksız üstlenecekse bu endişeye yer kalmamaktadır.

Aksi takdirde, yani Cengiz Aygün’ün verdiklerini geri almak üzere kulübe desteğini bırakması durumunda ise Kastamonuspor’un ilerleyen günlerde büyük sıkıntılarla karşılaşacağını öngörüyorum.

Bir kez daha kulübe destek veren herkese teşekkürlerimi iletirken, memleketimizin takımı Kastamonuspor’a şampiyonluk yolunda başarılar diliyorum.”