Eski başkanlara vefa

AK Parti İl Başkanlığı’nda, eski ilçe başkanlarına yönelik “Vefa” toplantısı düzenlendi. Toplantıda, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ayrı ayrı isimlerine gönderdiği teşekkür mektupları eski başkanlara verildi.

AK Parti İl Başkanlığı’nda, eski ilçe başkanlarına yönelik “Vefa” toplantısı düzenlendi.

Toplantıya AK Parti Milletvekili Metin Çelik, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Doğanyurt Belediye Başkanı Ahmet Kaya, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Faruk Özdemir, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Neslihan Kaya, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Musa Kalafat, eski ilçe başkanları ve partililer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü; geçirdiği rahatsızlıktan dolayı hayatını kaybeden eski AK Parti Küre İGM üyesi Kemal Bakır’a Allah’tan rahmet diledi ve “Kurucu İl Başkanımız Hacı Muzaffer Caferoğlu’na da Allah’tan rahmet diliyorum. Emeği geçen birçok ilçe başkanımız oldu ve aralarında rahmetli olanlar var. Onlara da Allah’tan rahmet diliyorum. Hasta olan ilçe başkanlarımıza acil şifalar diliyorum. AK Parti vefanın adıdır. Vefanın lideri de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. 2002 yılından bu yana ne zorlu mücadeleden gelip, geçtik. 18 yılı doldurduk. Şükürler olsun geri dönüp baktığımızda ilçe başkanlarımızın, yönetim kurulu üyelerimizin, partimize gönül vermiş herkesin büyük gayret ve çabaları var. Allah hepsinden razı olsun. AK Parti’nin bugünlere gelmesini sağlayan ilçe başkanlarımızın emeği gerçekten çok büyük. Sizleri gerçekten çok seviyoruz. Bizim gönlümüzde eski yeni ayrımı yok. 18 yıldır da yaptığımız her seçimde bizim yanımızda oldular. Çok zorlu süreçlerden geçtik. 2002 yılına baktığımızda ‘Muhtar dahi olamaz’ denilen şartlardan, o dönemlerde şer odaklarıyla birlikte hareket edenlerin karşısında dik duran bu teşkilat o günden bugüne kadar birçok mücadeleyle bu safhaya kadar geldik. Gerçekten teşkilatlarımızın, aziz milletimizin çok azimli, kararlı, dik duruşu sayesinde buradayız, beraberiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşlığını yapıyoruz. AK Parti’de siyaset yapmak gerçekten ayrıcalık. AK Parti bir siyasi parti olmanın ötesinde büyük bir dava hareketidir. Bugüne kadar hep birlikte bu davaya sahip çıktık, bugünden sonra da sizlerin de destekleriyle davamıza ilelebet sahip çıkmaya devam edeceğiz. AK Parti’de siyaset yapmak ölünce biter. Tıpkı Kemal Bakır kardeşimiz gibi. Süreç içerisinde yolunu şaşıranlar, davamıza sırtını dönenler, trenden inenler oldu. Onların hepsi unutuldu, gitti. AK Partili olmak sadakat istiyor, güven istiyor. Sizler de bugüne kadar bu hep sağladınız. Son seçimlerde biraz dargınlıklar, küskünlükler, ayrılıklar oldu. Kişisel sebeplerden ötürü farklı davrananlar, refleks gösterenler oldu. Onlara gerçekten çok üzüldük. Seçimler gelip geçiyor. Bizim bulunduğumuz makamlar gelip geçici. Onun için kardeşliğimiz, birlikteliğimiz daha artsın. Bu tür toplantıları ilçelerimizde de yapalım. İlçe başkanlarımıza burada düşen görev önemli. Partimize sahip çıkan üyelerimizi kucaklasınlar. Onlara gereken değeri göstersinler. Hep beraber bu yolda yürüyelim.”

İLÇE KONGRELERİ BAŞLIYOR

İlçe kongrelerinin 20 Şubat itibariyle başlayacağını hatırlatan Ünlü, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İlçe kongrelerimizin birliğimizi daha da arttırmasını temenni ediyorum. Bu süreci iyi bir şekilde yürüterek, ayrılığa düşmeden tamamlayalım. Birlikteliğimizi daha da arttıracak şekilde 2023 hedeflerine giden ülkemizin çakıl taşlarını hep birlikte oluştururuz. Bu süreçte özellikle ilçe başkanlarımızdan istirham ediyorum. Kimseyi darıltamadan, küstürmeden kucaklayıcı, bütünleştirici bir yapı içerisinde kongrelerimizi tamamlayalım. Ülkemizde zor günlerden geçiyor. Bugün cennet vatanımızın, içinde bulunduğumuz coğrafyanın bize yüklediği sorumluluklarla yolumuza devam ederken, çetin mücadelelerinde içinden geçiyoruz. Bir taraftan İdlib’te, Tel-Abyad’ta, El-Bab’ta, Afrin’de, Cerablus’ta güvenliğimizi korumaya yönelik askeri hamlelerimizi sürdürürken, bir taraftan İdlib ile Türkiye arasındaki bataklıklara sıkışmış çocukları donmaktan kurtaran bir Türkiye var. Onları bu bombaların altından, Suriye güçlerinin yaptığı zulümden kurtarmaya çalışan bir Türkiye var. Bir taraftan Irak’ta, Hakurk’ta Pençe Operasyonlarımız sürüyor. Bölücü terör örgütlerini bozguna uğratırken, diğer yandan da Elazığ’da, Malatya’daki depremin yaralarını milletimizle birlikte sarmaya çalışıyoruz. Bir taraftan Kudüs’ün özgürlüğü için mücadele ederken, diğer taraftan Kıbrıs’ın, Kırım’ın, Karabağ’ın onurunu, izzetini savunuyoruz. Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan biliyoruz ki uyku uyumuyor. Gecesini gündüzüne katıyor. Ülkemiz için her fedakarlığı yapıyor. Bizlerde onun yol arkadaşları olarak daha çok çalışmalıyız.

Elazığ ve Malatya depreminde zarar gören vatandaşlarımız için AK Parti olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılan yardım kampanyamız var. Burada il ve ilçe teşkilatlarımızla bu kampanyaya destek olacağız. Bu başlatılan yardım kampanyasına İGM üyelerimiz, Belediye Meclis üyelerimiz, diğer tüm üyelerimizin katılımıyla, birlik, beraberlik içerisinde deprem mağduru kardeşlerimizin yanında güçlü bir şekilde duracağız. Bu kampanyayı da AK Parti’ye yakışır bir şekilde gerçekleştireceğiz.”

METİN ÇELİK

AK Parti Milletvekili Metin Çelik, hayatını kaybeden teşkilat mensuplarına Allah’tan rahmet dileyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Ülkemiz için omuz omuza teşkilat mensuplarıyla verdiğimiz mücadele benim için ayrı bir yere sahip. Her birinizle ayrı bir anım var. Bugünkü toplantının anlamı benim için çok büyük. Bu süreçlerde 2002’den bu tarafa mücadeleyi ortaya koyarken, ayrı düştüğümüz noktalar da olabilir. Yürüyen süreçte o günün şartları içinde bazı kararları almamız gerekmiştir, Genel Merkezimizin belli kararları alma zorunluluğu doğmuştur. Türkiye’yi tek başına 17 yıldır yöneten ve milletin desteğini arkasına almış bir teşkilatın o gün içinde alması gerektiği kararlardır. Kimi arkadaşlarımız belki üzülmüşte olabilirler. Bugün bu davaya, geleceğe katkı sunmak amacıyla geldiniz. Burası hepimizin evi. Bu davanın herhangi bir yerinde bulunmuş hiçbir arkadaşımızı öteleme şansımız yok. Hepimiz için bu davaya sadece üye olarak da gönül vermek onurdur. Hepimizin görevleri gelip geçicidir. 4 sene İl Başkanlığı yaptım, gün geldi kongrede görevimi devir ettim. Sonrasının ne olacağı belli değildi. Bugün verilen görev milletvekilliğidir, ancak ne zaman sonuçlanacağını bilmiyorum. Bittiğinde gönül hoşluğuyla görevimizi devir edeceğiz.  Bizim için asıl olan davadır. Ülkemizin geleceğidir, çocuklarımız daha müreffeh daha güzel bir ülkede yaşıyor olması için mücadele etmektir.”

Ülke olarak zor dönemlerden geçildiğini ifade eden Milletvekili Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

“AK Parti’nin işi hiçbir zaman kolay olmadı. İktidara geliş sürecinden başlayan zorluklar, ayrı zorlukları aşa aşa bugünlere geldik. AK Parti öncesi dönemlere, vesayet dönemlerine heveslenenler var. O dönemler geride kaldı. Millet kimi istiyorsa o iktidarda olacak. O kimseye bağlı olmaksızın bu ülkeyi yönetecek. Bu ülkede darbe yapılmaya kalkıldı, millet dimdik Cumhurbaşkanımızın arkasında durdu. Hâlâ çıkmış birileri ‘vay şöyle oldu, vay böyle oldu’ diyor. Sanki kendileri görevlerini yapmış gibi. Bu ülkede millet için en büyük mücadeleyi ortaya koyan liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’dir. Geçirdiğimiz süreçler, dış politikadan yaşananlar, ateş çemberi, ülkemize yönelik ekonomik saldırıların üzerinden de akıllı adımlarla üstesinden geliyoruz.  Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz ve bakanlarımızın güçlü duruşu, güçlü politikaları sayesinde sorunları aşıyoruz. Bizim için hiçbir zaman yılgınlık yok. Hep ileriye bakacağız, bir adım ötesini düşüneceğiz. Politikalarımızı milletimizin refahı için, mutluluğu için sürdürme çabasında olacağız. Türkiye’de AK Parti’de görev yapmış yaklaşık 3 bin 500 ilçe başkanımız var. Yaklaşık 500 kişide il başkanlığı yapmıştır. İl başkanlarından birisi de benim. Şu anda görev yapan ve önceki dönem görev yapanlarla beraber biz güçlü bir kadroyuz. Eğer birlik, beraberlik içinde olursak, ki oluyoruz, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk olmaz. Yoğunluk içinde ihmallerimiz, unutkanlıklarımız, atladığımız konular, şahsi konular, hastalıklar olabilir, kusura bakmayın. Sıkıntıları birbirimize hatırlatalım. Bağları güçlü bir şekilde tutalım.”

Toplantıda son olarak katılımcıları selamlayan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Neslihan Kaya; “2007’den bu yana İstanbul Üsküdar’da başlayan siyaset yolculuğunda zevkle çalıştım. Her görevimi layıkıyla yapmaya çalıştım. Bu saatten sonrada amacım bu görevi yapıp hizmet etmek. İlçelerimiz için sizlerden de destek bekliyorum. Elimden geleni lakıyla yapmaya çalışacağım” dedi.

Konuşmaların ardından eski ilçe başkanlarıyla hatıra fotoğrafı çekildi.