“Fidayda”yla Ankara’ya

“3-0’ı duydum, ağladım”
AK Parti Kastamonu İl Teşkilatı’nın, seçim zaferini kutlamak amacıyla düzenlediği “Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik” gecesinde konuşan Hakkı Köylü, daha önce katıldığı üç seçimde yaşamadığı heyecanı bu kez yaşadığını, 3-0 sonucunu duyunca gözlerinden yaşlar aktığını söyledi.

“Oylarımızı hep mertler verdi”
Hakkı Köylü ve Metin Çelik’in mikrofonu bu kez şarkı ve türkü söylemek için de kullandıkları gecede konuşan İl Başkanı Halil Uluay ise, MHP’nin basın toplantısında dile getirilen ifadeleri yakışıksız bulduğunu belirtti, “AK Parti’ye bir tane dahi namert oy gelmemiştir, bundan sonra da gelmeyecektir. AK Parti’nin oyları hep mertler tarafından verilmiştir” dedi.
CENGİZ MUHZİROĞLU
AK Parti Kastamonu İl Teşkilatı, 1 Kasım’da elde ettikleri seçim zaferini düzenlediği “Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik” gecesiyle kutladı.

Ünal Düğün Salonu’nda önceki akşam gerçekleşen ve coşkulu bir ortamda geçen gecede yeniden milletvekili seçilen Hakkı Köylü ve Metin Çelik, seçim galibiyetini söyledikleri türkü ve şarkılarla kutladı. Hakkı Köylü Ahu Gözlüm, Yeşil Ördek ve Fidayda türkülerini, Metin Çelik ise ‘Nasıl geçti habersiz’ şarkılarını alkışlar eşliğinde icra etti.

Hakkı Köylü, gecede yaptığı konuşmada, üç milletvekilliğini de kazandıklarını öğrendiğinde gözyaşı döktüğünü söyledi.
Köylü şöyle konuştu: “Bu gururu bizlere yaşatan herkese teşekkür ediyorum.2002’den bu yana 3 milletvekili seçimine katıldım. 3 seçimde de pek bir heyecan yoktu. Meclis’e rahat gidiyorduk. Bu seçimde ya var olacağız ya yok olacağız dedik. Bu seçimin sonucu ne mana ediyor? 3-0 olduğunu öğrendiğim anda gözlerimden yaşlar akarak 2 rekat namaz kıldım. Bu ne asil millet bu millete etme şerefini bize nasip ettiğin için şükürler olsun diyerek Allah’a şükrettim. Bu millete hizmet etmek bizim için onurdur. Ben 13 yıl boyunca doğudan batıya bu millete hizmet ettim. Hizmet etmekten sevinç duydum. Millet bize o kadar güven verdi ki, sırtımıza öyle bir yük verdi ki bu yükün altından kalkmamız zor olacak, ama biz bu asil millet için bir hamal gibi bu yükün altından kalkacağız. AK Parti üyesi olmadığı halde bizimle çalışarak bize çok büyük katkıda bulunan arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum. Devlet bizim için her şeyin önündedir diyerek destek verdiler. Bize 3 milletvekili hediye eden bu millet için bizim de amacımız gecemize gündüzümüze katarak bu millete bu vatana hizmet etmektir.”

Geceye AK Parti Milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir’in yanı sıra 25’nci Dönem Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, 22-23’ncü dönem Milletvekili Musa Sıvacıoğlu, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Başkanvekili Eşref Can, Başkan Yardımcıları, Belediye Meclisi Üyeleri ve İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İl Başkanı Halil Uluay, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Namlı, İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı ve diğer partili İGM Üyeleri, AK Parti ilçe başkan ve yöneticileri, AK Parti önceki dönemlerin kurucu ve diğer İl Başkanları ve Yönetimleri, AK Parti SKM Başkanı Sinan Aktaş, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkan ve Yöneticileri ile diğer partililer katıldı.

“YÜZDE 31’DEN 60’A”

AK parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik de, gecede yaptığı konuşmada “Kastamonu’nun yükü hem milletvekili olarak bizim ve teşkilatımızın üzerinde olacak. Kastamonu bundan böyle daha hızlı bir ivme yakalayacak ve daha da ilerleyecek, yükselecek” dedi.

2001’den bu yana geçen seçimleri ve alınan sonuçları hatırlatan Çelik, “İktidarımızın ilk dönemiyle birlikte Kastamonu’ya büyük hizmetler geldi ve Kastamonulu hemşerilerimiz partimize daha da yakınlaştı. Teşkilat dayanışması, teşkilatla halkın buluşması bütün bunların sayesinde aradan geçen 3 seçim sonucunda oyumuzu yüzde 31’den yüzde 60’a taşıdık.2002’den bu yana Kastamonu’da yüzde yüzlük bir yükselme yaşadık. Bunda hepinizin payı var. Kastamonu halkına çok teşekkür ediyorum. Çok mutluyuz, çok gururluyuz büyük bir zafer yaşadık. Biz kimseye inat olsun, kimseyi yenelim diye siyaset yapmadık. Biz millete hizmete kendimizi adamıştık. Bunu anlatmaya çalıştık. Bunun karşılığı mutlaka alınacaktır. Kimsenin şüphesi olmasın. Kastamonu’nun böyle bir dönemde yaptığı unutulmayacaktır. Tüm ilçelerimize teşekkür ediyorum. Dileğimiz Kastamonu’yu elbirliği ile o eski tarihteki yerine oturmak.”

“OYUMU OKULUMDA KULLANDIM”

İlk kez Meclis’e giren Murat Demir ise şöyle konuştu: “İnananların zaferi inanmışlığın zaferini yaşadık. Ne anlatsak ne söylesek zordur. Kastamonu gerçekten tarihi bir gün yaşadı. Bu mutluluğu hep birlikte sizlerle birlikte yaşıyoruz paylaşıyoruz. Ben Kastamonu’da ilk kez oyumu kullandım. Oyumu uğur getireceğini düşünerek kendi köyümde kendi okuduğum okulda kullandım. Öyle de oldu.”
Gecede AK Parti İl Başkanı Halil Uluay, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Namlı, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, 25. Dönem Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, Seçim Koordinasyon Başkanı Sinan Aktaş da yaptıkları konuşmalarda alınan sonuçla sorumluluklarının bir kat daha arttığını belirttiler.

“AK PARTİ’YE BİR TEK NAMERT OY GELMEMİŞTİR”

İl Başkanı Halil Uluay konuşmasında, eski Milletvekili Emin Çınar’ın basın toplantısında söylenenlere değindi ve şöyle konuştu:
“Seçim öncesinde herhangi bir siyasi parti ile mücadeleye girmedik. Söz düellosuna da girmedik, fakat şunu da söylemeden ayrılmak istemiyorum, bugün maalesef Kastamonu basınına talihsiz bir açıklama yansıdı, ‘AK partiye oy verenlerden diye’ ben daha fazla telaffuz da etmek de istemiyorum, çünkü yakışıksız ifadeler kullanıldı. Biz AK Parti olarak halkımızı hiç bir zaman kopartmadığımız ve eleştirmediğimiz için bugün buradayız. Bugün basına yansıyan yakışıksız ifadeler göstermiştir ki, Kastamonu halkı gerçekten doğru tercihte bulunmuş. Kimse bu milletin mertliğini ve namertliğini ölçecek durumda değildir. AK Parti’ye bir tane dahi namert oy gelmemiştir, bundan sonra da gelmeyecektir. AK Parti’nin oyları hep mertler tarafından verilmiştir, bundan sonra da AK Parti ‘ye mertler tarafından sahip çıkılacaktır. Bu davaya gönül verenlerin hiç birisi herhangi bir maddi karşılık bekleyerek bu davaya hizmet etmedi. Bu davaya oy verenlerinde, hizmet edenlerinde hiç maddi bir beklentisi olmadı. Maddi beklenti içerisindeki insanlar maddi beklentisiz insanların tercihleri karşısında mertlikleri, namertliklerini sorgulamaması gerekir diye düşünüyorum.”

“DOĞRU STRATEJİ, DOĞRU ÇALIŞMA”

Seçim Koordinasyon Başkanı Sinan Aktaş, “İlk geldiğim gün bir toplantı yapmıştık, o zaman iki cebimizde, biz üç için uğraşacağız demiştim, üçü almak için çalışma yapacağımızı söylemiştim. Biz üç için çalıştık ve doğru çalıştık. Çok çalıştık ifadesi biraz yanlış olur, ama doğru çalıştık ifadesi çok daha doğru olur, biz doğru adımlar attık, doğru tespitler yaptık, doğru bir strateji kurduk, çünkü Kastamonu’da biz nereden oy alabiliriz, kimden oy alabiliriz dedik, ona göre çalışmalarımızı yürüttük, hiçbir milletvekili adayımızın tek olarak bir çalışmasını yapmadık, ya üç dedik, ya hep dedik, ya hiç dedik, hep üçlü bir çalışma içersine girdik, çok çalıştık ve sürprizi da başardık. Mesele memleket meselesi dedik, parti meselesi değil dedik” diye konuştu.

NAMLI’DAN ÇAĞRI

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Namlı ise, “Kastamonu’da yakaladığımız zaferde bizlerle bir olan, her daim yanımızda olan, bizleri destekleyen, katkı ve destek veren tüm keresi ve teşkilatlarımızı da kutluyor ve teşekkür ediyorum.
Hala AK Parti halkasına gelmeyenlere ise diyorum ki, “İnandık hakka, güvendik halka, size de yer var geniş bu halkada, sizleri de AK Parti’ye bekliyoruz” dedi.