Fırtına yıktı geçti!

Kastamonu genelinde önceki akşam itibariyle etkili olan fırtına büyük zarara yol açtı. Fırtına nedeniyle ağaçlar yıkılırken, çatılar uçtu, enerji nakil hatlarında ise kopmalar yaşandı.

Kent merkezi başta olmak üzere Devrekani, Küre, Seydiler ve İnebolu’da etkili olan fırtına nedeniyle büyük zarar oluştu.

Küre Ersizlerdere’de Gökgözler kafeteryanın oturma alanları devrilirken, ilçede çatılarda da büyük hasar meydana geldi.

Gökgözler Kafe sahibi Engin Gökgöz, “Çarşamba günü öğleden sonra çıkan ve akşam vakitlerine kadar devam eden aşırı fırtına işyerimize ve çevresine büyük zarar verdi. Müşterilerimizin oturdukları ve dinlendikleri kapalı yerler yıkıldı, ağaçlar devrildi, işyerimiz çatısında da zarar meydana geldi. Fırtına esnasında çok korktuk, zararımız ise büyük” dedi.

Kürem Alışveriş Merkezi sahibi Murat Bakar ise “Çarşamba günü meydana gelen aşırı fırtına sonrası ilçemizin bir çok alanında zararlar oluştu. Bizim işyerimizin üstünün sacları koptu, işyerimizin camı kırıldı. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çatısındaki saclar da koptu, ağaçlar devrildi, elektrikler kesildi. Allah beterinden korusun” diye konuştu. (İHA-CM)