Fotomaç’tan şaşırtıcı yayın

Fotomaç gazetesi her hafta yaptığı haftanın panoramasında 2.Lig Kırmızı Grup’ta haftanın hakemi olarak GMG Kastamonuspor – Ankara Demirspor maçını yöneten Hasan Kaçar’ı gösterdi.

GMG Kastamonuspor’un gollerini ve penaltısını saymayan Hasan Kaçar’ın haftanın hakemi olarak lanse edilmesi üzerine taraftarlar Fotomaç’a büyük tepki gösterdi.

GMG Kastamonuspor Kulübü’nden konuyla ilgili açıklama ise şöyle:

“Hafta sonu oynadığımız Ankara Demirspor müsabakasında verdiği kararlar ile maçı çığırından çıkaran Hakem Hasan Kaçar’a tüm futbol kamuoyu tarafından tepkiler sürmeye devam ederken, Fotomaç gazetesinde yer alan “Haftanın Panoraması – Haftanın Hakemi Hasan Kaçar” haberini üzülerek gördük. 29 yıldır yayın hayatını sürdüren Fotomaç gazetesi bu değerlendirmeyi hangi esaslara göre yapmaktadır. Tüm futbol otoriterleri, Hakem Hasan Kaçar’ı haftanın “En kötü hakemi” diye ifade ederken, Fotomaç gazetesinin “Haftanın hakemi” olarak seçmesi en hafif tabiriyle büyük bir talihsizliktir. İnanıyoruz ki bir hata yapıldı. Fotomaç gazetesi böyle bir hatayı yaparak, 3 Milyon Kastamonulu’yu incitmiştir. Fotomaç gazetesinin bu hatayı en kısa sürede düzeltmesini talep ediyor, GMG Kastamonuspor’un asla sahipsiz olmadığını belirtmek istiyoruz.”