Gazetecilik Başarı Ödülleri Yarışması sonuçları açıklandı

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) tarafından düzenlenen “Gazetecilik Başarı Ödülleri Yarışması” sonuçları açıklandı.

Sonuçları açıklayan KGC Başkanı Erkan Yılmaz, toplam 7 dalda düzenlenen yarışmada 9 gazetecinin ödüle layık görüldüğünü bildirdi.

KGC’nin “Gazetecilik Başarı Ödülleri Yarışması”na gönderilen eserler, Cemiyet hizmet binasında biraraya gelen Jüri tarafından değerlendirildi. Eserler tek tek incelendi. Jüri, değerlendirme sonucunda başarı ve mansiyon ödülü kazanan eserleri belirledi.

KGC Başkanı Erkan Yılmaz, yarışmaya eser göndererek katılım sağlayan tüm meslektaşlarına teşekkür etti. Yılmaz: “Meslektaşlarımızın yoğun emek harcayarak ortaya çıkarmış oldukları eserlerin hepsi şüphesiz birbirinden değerlidir. Derecelendirme ise yarışmanın bir gereğidir. Bu düşüncelerle tüm meslektaşlarıma yarışmaya göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ediyor ve meslek yaşamlarında başarılar diliyorum. Dereceye giren eser sahibi meslektaşlarımı kutluyorum” dedi.

HÜSNÜ AÇIKSÖZ BÜYÜK ÖDÜLÜ

ARAÇ’TAN ABDULLAH SAVAŞ’IN

7 dalda düzenlenen yarışmanın yanı sıra Hüsnü Açıksöz Büyük Ödülü ve Basın Hizmet Ödülleri de vereceklerini kaydeden Başkan Yılmaz: “Yönetim Kurulumuz ve akabinde Jürimiz, Hüsnü Açıksöz Büyük Ödülü’nün Kastamonu basınına uzun yıllar önemli katkılar sunan Araç Haber Gazetesi Sahibi Gazi Abdullah Savaş’a verilmesini uygun görmüştür. Her yıl üç kişiye verilecek olan Basın Hizmet Ödüllerimiz ise, yaptıkları haberlerle Kastamonu adını tüm Türkiye’ye duyuran Anadolu Ajansı Temsilcisi Yusuf Çelik, İhlas Haber Ajansı Temsilcisi Vedat İkizoğlu ve Doğan Haber Ajansı Temsilcisi Gürkan Yılmaz’a verilmesi kararı alınmıştır. Meslektaşlarımıza hizmetlerinden dolayı bir kez daha teşekkürlerimizi iletir, bundan sonra ki yaşamlarında sağlıklı ve mutlu günler dileriz” dedi.

ÖDÜLLER 9 OCAK’TA VERİLECEK

Yarışmada dereceye giren gazetecilerin ödülleri, 9 Ocak Cumartesi akşamı saat 18.00’de Kışla Parkı Canoğlu’da düzenlenecek programda verilecek.

Yarışmada dereceye giren gazeteciler şöyle;

HABER GENEL DALI:

Kazım BOLAT (Başarı)

Tuğçe YERDELEN (Mansiyon)

ARAŞTIRMA-İNCELEME DALI:

Cebrail KELEŞ (Başarı)

RÖPORTAJ:

Fatma BÖLÜKBAŞ (Başarı)

KÖŞE YAZISI:

Mustafa AFACAN (Başarı)

EN İYİ HABER FOTOĞRAFI

Bilal KAHYAOĞLU (Başarı)

GENEL MİZANPAJ

Dilek İĞDİRLİ (Başarı)

İrem Yasemin SAVAŞ (Mansiyon)

SPOR MİZANPAJ

Ceyhun HÜSEYİNOĞLU (Başarı)