Gazi’de dev randevu

Bölgesel Amatör Lig 5. Bölge 2. Grup’ta ilimizi temsil eden Özel İdare KHS ile Taşköprüspor, ligin 15’inci haftasında Gazi Stadı’nda karşılaşacak. Geçtiğimiz hafta oynanması gereken ancak yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları beklentisinden dolayı bu hafta sonuna ertelenen zorlu müsabaka yarın saat 14.00’te başlayacak.

Taşköprüspor şu anda ligde 29 puanla üçüncü sırada yer alırken Özel İdare KHS ise 29 puanla dördüncü sırada bulunuyor. Bitime 4 hafta kala oynanacak bu kritik karşılaşma statü gereği gelecek sezon Bölgesel Amatör Lig’de Kastamonu’yu temsil etme noktasında da büyük önem taşıyor.

STATÜ
İlimiz gibi Bölgesel Amatör Lig kontenjanı bir takım olup, iki takımla temsil edilen illerde uygulanacak lig statüsü şu şekilde:

*2021-2022 sezonunda BAL’da bir takımla temsil edilme hakkı olup, 2 takımla temsil edilen illerin 2022-2023 sezonunda bir takımla temsil edileceği dikkate alınarak, bu illerin; 2 takımdan biri TFF 3’üncü Lig’e yükselir, biri de küme düşerse, ilin yerel liginde birinci olan takım BAL’a yükselir.
*2 takımdan biri TFF 3’üncü Lig’e yükselir, diğer takım küme düşmezse, küme düşmeyen takım ile ilin yerel ligi birincisi olan takım baraj müsabakası oynar.
*2 takımdan biri küme düşer, diğer takım küme düşmezse, küme düşmeyen takım ile ilin yerel lig birincisi olan takım baraj müsabakası oynar.
*2 takımın her ikisi de küme düşerse, ilin yerel liginde birinci olan takım BAL’a yükselir.
*2 takımın her ikisi de TFF 3’üncü Lig’e yükselmez veya küme düşmezlerse, sezon sonu puan tablosunda alt sırada olan takım yerel lige düşer. Üst sırada olan takım ise yerel lig birincisi ile baraj müsabakası oynar.