Gazi’de master şov

Galatasaray ve Kastamonuspor master takımları dün Gazi Stadı’nda karşı karşıya geldi.Yoğun yağış altında başlayan karşılaşmayı Galatasaray 4-1 kazandı. Vali Şehmus Günaydın, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Milletvekili Metin Çelik’in de forma giydiği Kastamonuspor master takımının tek golünü Belediye Spor İşleri Müdürü Metehan Babaş kaydetti.

Galatasaray eski başkanlarından Alp Yalman, Türk futbolunun efsane isimleri Hasan Vezir, Recep Çetin, Erdal Keser, teknik direktör Giray Bulak ve gazeteci Ahmet Çakır gibi isimler Galatasaray forması altında mücadele ederken, Cüneyt Tanman ise kulübeden takımı yönetti.

Karşılaşmayı İl Hakem Kurulu Başkanı Bilal Kunt yönetti; üst klasman yardımcı hakemimiz Oğuz Terzi ve ulusal yardımcı hakemimiz Nurettin Dinçer Demir ise yardımcılıklarını yaptı. AK Parti Milletvekili adayı Hakkı Köylü, Emniyet Müdürü Mustafa Yoldan ile Kastamonu Üniversitesi Rektörü Seyit Aydın’ın da izlediği karşılaşmanın 6’ıncı dakikasında Metin Çekiçler’in golü ile 1-0 öne geçen Galatasaray veteran takımı 10’uncu dakikada Erdal Keser ile skoru 2-0 yaptı. Maçın ikinci yarısında Vali Şehmus Günaydın Galatasaray formasıyla mücadelesini sürdürdü. Kastamonu veteran takımı 50. dakikada Metehan Babaş’ın golü ile farkı bire indirmeyi başarsa da 42’de Bülent Alkılıç ile sarı kırmızılı ekip skoru 3-1 taşıdı. 60’ıncı dakikada Salih Sayar maçın skorunu belirledi. Galatasaray kafilesine başkanlık eden Alp Yalman, böyle bir organizasyon içerisinde olmaktan son derece mutlu olduklarını söyledi. Kastamonuspor’un bir dönem teknik direktörlüğünü de yapan Hasan Vezir ise yıllar sonra yeniden Kastamonu’da olmaktan onur duyduğunu ve güzel bir karşılaşma izlettirdiklerini düşündüğünü söyledi.