Gel de yanma

Kastamonuspor 1966, son üç deplasman maçında kaçırdığı puanları mumla arıyor. Ligin ikinci devresinde 11 maçta 7 galibiyet ve 4 bareberlik alan kırmızı siyahlılar, son üç deplasman maçında önce öne geçmiş ancak sonra skoru koruyamayarak bir puana razı olmuştu. Bu üç maçta da play off potasına girmeye çok yaklaşan kırmızı siyahlılar her seferinde bu hedefini bir sonraki haftaya ertelemişti.

5 Mart’ta deplasmanda 1461 Trabzon ile oynadığı karşılaşmada Arda Havar’ın 18’nci dakikada kaydettiği golle öne geçen ancak rakibin 69’uncu dakikadaki golüne engel olamayarak 2 puan bırakan Kastamonuspor 1966, Menemen Belediyespor deplasmanında da benzer bir tabloyla karşılaşmıştı. Menemen’de dakikalar 35’i gösterdiğinde Mehmet Çakır’la üstünlük sağlayan Kastamonuspor 1966, 45 ve 60’ncı dakikalarda yediği gollerle skor avantajını kaybettiği bu deplasmanda 65.dakika beraberliği sağlarken son dakikada bir topuda direkten dönmüştü.

Kastamonuspor 1966’nın Trabzon ve İzmir deplasmanlarındaki bu şanssızlığı Ankara’da oynanan Bugsaş maçında bir kez daha ortaya çıktı.

57’nci dakikada Mehmet Çakır’la öne geçen Kastamonuspor 1966, kümede kalma mücadelesi veren rakibinin 90’ıncı dakikada penaltıdan beraberliği yakalamasını önleyemedi ve altın değerinde 2 puan daha kaybetti.

Kastamonuspor 1966 bu zorlu deplasmanlarda skor avantajını koruyup, tabelanın değişmesine izin vermemiş olsaydı bu hafta sonu Gümüşhanespor’la oynayacağı maça 50 puanla grup üçüncüsü olarak çıkacaktı.

Kastamonuspor 1966’nın iddiasını sürdürebilmesi için bu hafta Gümüşhanespor’u mutlaka mağlup etmesi gerekecek. Aksi bir durumda haftalardır verdiği emeğin bir anda heba olması tehlikesiyle karşı karşıya kalacak.