Genç başkandan ağır sitem, anlamlı sinyal

  • GMG Kastamonuspor’un genç başkanı Enes Efe Aygün, Tuzla maçı sonrası otelden ayrılmadan kendisiyle “vedalaşmak ve helalleşmek” isteyen futbolculara, gençliğinin çok üzerinde bir olgunluk ve sakinlikle ama ne demek istediğini en ağır şekilde anlatan kısa bir konuşma yapıp yanlarından ayrıldı.
  • Aygün “Biz bu noktaya aile olduğumuz için, birbirimizin hakkını koruyarak geldik. Ama bugün ben sahada ne kendi hakkını, ne benim, ne yönetimimizin, ne de Kastamonu halkının hakkını koruyan bir takım gördüm. Beni en çok üzen bu oldu” diye konuştu.
  • “Helalleşme” talep eden futbolculara,“Herkese bu zamana kadar verdiği emekler için teşekkür ediyorum. Yeni sezon, yeni umutlar, yarın yeni bir gün. Kendinize iyi bakın” diyen Aygün, yeni sezon için iki taraf için de “tamam ya da devam” anlamına gelebilecek anlamlı bir sinyal verdi.

GMG Kastamonuspor Başkanı Enes Ege Aygün’ün, Play Off çeyrek finalinde Tuzlaspor’a 1-0 mağlup olduğumuz karşılaşma sonrasında, sosyal medyaya düşen bir videoda futbolculara ders niteliğinde bir konuşma yaparken, yeni sezon için iki taraf için de “tamam ya da devam” anlamına gelebilecek anlamlı bir sinyal verdi.

Futbolculardan İlyas Çakmak’ın, bazı arkadaşlarının uçak biletini aldığını, veda etmek, helalleşmek  istediklerini belirtmesinin ardından, Başkan Enes Ege Aygün, “Biz bu noktaya aile olduğumuz için, birbirimizin hakkını koruyarak geldik. Ama bugün ben sahada ne kendi hakkını, ne benim, ne yönetimimizin, ne de Kastamonu halkının hakkını koruyan bir takım gördüm. Beni en çok üzen bu oldu” dedi.

Başkan Aygün, gençliğinin çok üzerinde bir olgunluk ve sakinlikle ama ne demek istediğini en ağır şekilde anlatan konuşmasında şunları söyledi:

“Bazen söyleyecek bir şey kalmaz…

Hepinize bu zamana kadar verdiğiniz emekler için teşekkür ediyorum.

Hayat bu; kaybetmek de var, kazanmak da var.

Tek bir sitemim olacak: Biz buraya kadar bir aile olduğumuz için geldik. Hep birbirimizin hakkını savunarak, birbirimizin haklarını koruyarak buralara geldik. Siz sahada, biz ise dışarıda…

Bugün ben sahada ne kendi hakkını, ne benim, ne yönetimimizin, ne de Kastamonu halkının hakkını koruyan bir takım gördüm. Beni en çok üzen bu oldu.

Bugün güzel bir oyun oynanırdı, yine yenilirdik ve ben ‘eyvallah’ derdim. O zaman herkesten önce ben sizi koruyup kollardım. Bu beni çok üzdü.

Söylenecek bir şey yok. Herkese bu zamana kadar verdiği emekler için teşekkür ediyorum.

Yeni sezon yeni umutlar, yarın yeni bir gün.

Kendinize iyi bakın.”