Genç MÜSİAD’da bayrak değişimi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Şubesi Gençlik Kurulu Başkanlığı’na Oğuz Küçükkapucu atandı.

2019 yılında yapılanmasını tamamlayan ve kurucu başkan Mehmet Emre Kitiroğlu’nun yaş sınırından dolayı MÜSİAD Kastamonu Şubesi asil üyeliğine geçmesi nedeni ile Genç MÜSİAD Kastamonu Başkanlığı görevine başkan yardımcısı Oğuz Küçükkapucu getirildi.

Mehmet Emre Kitiroğlu, “Bizimle birlikte yol alan yönetim kurulu arkadaşlarıma ve üyelerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte MÜSİAD üyesi olarak yolumuza devam edeceğiz ve üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmenin gayreti içerisinde olacağız. Oğuz Küçükkapucu başkanımıza da başarılar diliyorum” dedi.

Genç MÜSİAD Kastamonu Başkanı olan Oğuz Küçükkapucu ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Beni bu göreve layık gören MÜSİAD Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Sevigilioğlu’na, önceki dönem başkanımız Mustafa Şensoy’a ve Genç MÜSİAD Genel Başkanı Yunus Furkan Akbal’a şükranlarımı sunuyorum. Allah’ın izniyle bana verilen bu görevi layıkıyla yerine getirmek için elimden geleni yapacağım. Görevi devraldığım Mehmet Emre Kitiroğlu başkanıma da verdiği hizmetlerden ötürü teşekkür ediyorum. Birlikteliğimiz her daim sürecektir. Genç MÜSİAD, MÜSİAD ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanında teşkilatlanmış dünyanın çeşitli şehirlerinde şubesi bulunan Türkiye’nin en güçlü gençlik STK’sıdır. Biz de İnşallah şehrimizde ve dünyadaki bütün genç MÜSİAD’lı kardeşlerimizle bağlarımızı güçlendirmek ve yarınların inşasında söz sahibi olacağız. Bizim ekip olarak öncelikli hedefimiz gençlerin girişimci yönlerini güçlendirmenin yanı sıra ticarete, ülke ve dünya gündemine manevi bir perspektiften bakabilme özelliğimizi geliştirmek olacaktır”

MÜSİAD Kastamonu Başkanı Ahmet Sevgiliooğlu da “Genç MÜSİAD geleneğinde ben, sen, o yok biz var, halk var, Türkiye var. Genç MÜSİAD’lı arkadaşlarım ülkemizin gelişmesi ve kalkınması için her zaman elini taşın altına koymaya hazırdır. Geleceğimize yön verecek genç arkadaşlarımız bizlere de enerji vermektedir. Bu bağlamda yaş sınırlamasından dolayı görevini devreden Genç MÜSİAD Kastamonu kurucu başkanımız Sayın Mehmet Emre Kitiroğlu’na hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim. Genç MÜSİAD Kastamonu yeni başkanımız Sayın Oğuz Küçükkapucu’ya da başarılar temenni ederim” dedi.