“Gerçek ligimize dönüyoruz”

Kastamonuspor 1966’da teknik direktör Ahmet Duman, artık gerçek mücadelelerine ve liglerine döndüklerini söyledi.
Önceliklerinin her zaman olduğu gibi lig olduğunu söyleyen Ahmet Duman, “İlk yarıdaki avantajımızı koruyarak sezon sonu şampiyon olmak istiyoruz” dedi.
Kupa maçlarının Kastamonuspor’un imajı ve tanıtımı için çok iyi olduğunu da söyleyen Ahmet Duman, “Spor kamuoyunda Kastamonuspor sempatisi oluştu. Belki burada fark edilmiyor ama sezon başında bize gelmek için burun kıvıran futbolcular, transfer yapmak için araya insan sokuyorlar. Kastamonuspor yavaş yavaş marka değeri kazanıyor. Ama bizim tek düşüncemiz lig şampiyonluğu. Kupayı unutup lige odaklanacağız. İçerde oynayacağımız Tavşanlı Linyitspor maçı ile ikinci yarıyı açacağız. Onlarda devre arasında kadrolarını güçlendirdiler. Bizim karşımızda direnç göstereceklerdir. İlk maçlar her zaman zordur. Kazanmak ve liderliğimizi devam ettirmek istiyoruz” diye konuştu.
Yorgun ve sakat olan oyuncularının bulunduğunu da söyleyen Duman, “Tavşanlı maçında Uğur Yanıkdemir oynamayacak. Cabir ve Fatih Selimhan’ın durumları ise yarın (bugün) belli olacak. Cabir’in dizinde bir sıkıntısı var. Fatih’inde kasığında. Çok ciddi değil ama dinlendirerek kısa sürede iyileştirebiliriz” dedi.
Yusuf Orhan transferini de değerlendiren Ahmet Duman, “Zaten stoper bölgesine bir oyuncu alacaktık. Yusuf Orhan bunların içersinde bize en uygun olanıydı. Hem yaşının genç olması, hem de iyi bir oyuncu olması neticesiyle ısrarcı olduk. Belki biraz geç oldu ama kadromuza kattığımız için mutluyuz. Umarım kısa sürede uyum sağlar, burada başarılı olur. Bir kaleci bir de hücum ağırlıklı bir orta saha oyuncusunu kadromuza katacağız” dedi.