GMG KSK’dan hakeme tepki

Sivas’ta oynanan maçta rakibi Sivas Belediyespor’a 2-0 mağlup olan GMG Kastamonuspor’da maçın hakemine ve rakip takım yöneticilerine tepki var.

Maçın hakeminin, verdiği veya vermediği kararlarla hatalar zincirini sürdürdüğü ve bir şehrin kaderi ile oynadığı ifade edilen açıklamada, rakip takım yöneticilerinin alışkın olunmadığı şekilde ev sahipliği yapmasının da “Spor Ahlakı” açısından üzücü bir durum olduğu kaydedildi.

GMG Kastamonuspor Kulübü tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Değerli Futbol Kamuoyu; Üzülerek belirtmek isteriz ki, bugün oynadığımız Sivas Belediyespor maçı her anlamıyla skandallar zinciri oluşturmuştur. Müsabaka hakeminin baştan sona tutarsız kararları maalesef maçın önüne geçmiştir. Müsabakanın ilk yarısında oyuncumuz Eren Evin’i hastanelik eden darbeyi “es” geçen hakem, ilerleyen dakikalarda rakip futbolcuların bariz kırmızı kartlık pozisyonlarını; faullerle veya sarı kartlarla geçiştirmiştir. Neticede müsabaka hakemi verdiği veya vermediği kararlarla hatalar zincirini sürdürmüş ve bir şehrin kaderi ile oynamıştır.  Bununla birlikte müsabaka esnasında ve sonrasında rakip takım yöneticilerinin, Kulüp yöneticilerimize ve personellerimize karşı alışkın olunmadığı şekilde ev sahipliği yapması da “Spor Ahlakı” açısından üzücü bir durumdur. Bizlerde ligin ikinci yarısında oynayacağımız müsabakada rakip takım yöneticilerine aynı misafirperverliği göstereceğiz. Hali hazırda zor bir dönemden geçen kulübümüzde her bir futbolcumuz bizim için değerlidir. Sayın Başkanımız Enes Ege Aygün, Yöneticilerimiz ve Teknik Direktörümüz Levent Eriş zorlu lig maratonunda özellikle genç futbolcularımıza güvenmiş ve destek olmuştur. Bu futbolcularımızdan, şehrimizin ve camiamızın beklentisi terlerinin son damlasına kadar mücadele etmeleridir. Bu taktirde başarının geleceği de aşikardır. Son olarak, bu zorlu süreçte değerli taraftarımızdan daha çok destek beklediğimizi ve başarılı sonuçlarla birlikte güzel günlerin geleceğini belirtmek isteriz.”