Göl Anadolu kendi rekorunu kırdı

Türkiye çapındaki yarışmadan çift ödül çıkardılar

Osmangazi Belediyesi’nin, Türkiye genelinde lise öğrencilerine yönelik düzenlediği “Mevlana ve Kur’an” konulu şiir yarışmasında Göl Anadolu Lisesi öğrenciler iki derece birden elde etti.

Okulun 12/A sınıfı öğrencisi Büşra Yavuz’un “Cennet ve Cehennem ve Araf” adlı şiiri, üçüncülük ödülüne layık görülürken , 11/A sınıfı öğrencisi İlknur Kuruhalil’in “İkra” adlı şiiri ise beşinci seçildi. Bu derecelendirme sonucunda Büşra Yavuz 3 bin, İlknur Kuruhalil ise bin liralık para ödülünün sahibi oldu.

Göl Anadolu Lisesi yarışmada çifte derece alan tek okul olurken, Okul Müdürü İsmail Küçükkahveci, dereceyi giren öğrencileri ve onlara rehberlik eden Edebiyat Öğretmeni Yalçın Ulupınar’ı tebrik etti.

Okul olarak  şiir ve kompozisyon yarışmalarında dördüncü çifte başarılarını  elde ettiklerini söyleyen Küçükkahveci, kırılması imkansız bir rekora imza attıklarını belirtti. Öğrencilerin okul tarafından da ödüllendirileceğini belirten Küçükkahveci başarılarının ve rekorlarının hız kesmeden devam edeceğini kaydetti..