“Gönlümüzün şampiyonusunuz”

Vali Avni Çakır, play off maçlarına hazırlanan GMG Kastamonuspor’u İsmail Dikmenli Spor Tesisleri’nde ziyaret etti. Vali Çakır’a ziyaretinde Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, İGM Başkanı Güray Parçal, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mücahit Avkıran, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü de eşlik etti.
GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün’den kulüp hakkında bilgi alan Vali Avni Çakır, kırmızı siyahlı futbolcularla da sohbet ederken, Teknik Direktör Ahmet Yıldırım’dan da takımın son durumu hakkında bilgi aldı.
Kısa bir süre de olsa lisanslı bir futbolculuk geçmişinin olduğunu söyleyen Vali Avni Çakır, kırmızı siyahlı futbolculara yönelik yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“İnşallah bundan sonra sürekli beraber olacağız. İyi gününüzde kötü gününüzde, Allah izin verdiği müddetçe her zaman yanınızda olacağız. Sporun gelecek nesillere, gençlerimize, faaliyette bulunduğu yöreye ne tür heyecanlar kattığını çok iyi bilen bir insanım. Sizleri ne kadar çok yavrunun örnek aldığını çok iyi bilen bir insanım. Meslek hayatım boyunca da saha çiziminden hakemliğe kadar sürekli turnuva yapmış, turnuvalar düzenlemiş, bizzat hakemliğini yapmış, bunun yanında her çalıştığım ilçede en az bir amatör spor kulübü kurmuş bir idareciyim. Allah’a şükür ki vali olarak atandığım yerde sizin gibi bir takımla karşılaştım. Sayın başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Cengiz başkandan Allah razı olsun. Kastamonu gibi nispeten imkanları biraz daha kısıtlı yerde 2’nci Lig’de kafaya oynayan bir takım yapmışlar. Bu süreçte özellikle spor camiasıyla sürekli görüşmeler yaptım. Sadece futbol değil diğer tüm amatör branşlarda da ‘Nereden finansman sağlıyorsunuz?’ dediğimde Cengiz başkan diyorlar. Bundan sonra çok iyi bir taraftar kazandınız. Yakında çok zorlu bir mücadeleye başlayacaksınız. Sizi bu aşamaya kadar getiren başta sayın başkan olmak üzere teknik ekibimize ve terinin son damlasına kadar mücadele eden siz sporcu kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum. Sizler bizim gururumuzsunuz. Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Kastamonu’dan böyle bir takımın çıkması, devasa kulüplerle mücadele etmesi büyük bir olay. Ama arkanızda Allah’ın izniyle Kastamonuluların duası var. Dualarımız sizinle olacak. Ben de en az bir maça gelmeye çalışacağım. İnşallah bu da şampiyonluk maçı olur. Siz bizim gönlümüzde şampiyonsunuz. Bizim gözbebeğimizsiniz. Sizler alnınızın akıyla bu aşamaya geldiniz. Biz Kastamonu halkı olarak size yürekten inanıyor ve güveniyoruz. Allah’ın izniyle şampiyon olarak döneceksiniz. İnşallah mücadele kupayla taçlanacak.”
GMG Onursal Başkanı Cengiz Aygün ise, “Play-Off kararı sürecinde hakikaten bütün il, GMG Kastamonuspor’a sahip çıktı. Bunun için bir kez daha teşekkür ediyoruz. Sayın Valimiz, Sayın Milletvekillerimiz, Sayın Belediye Başkanımız, Sayın İl Başkanlarımız, basın mensuplarımız hepsi de GMG Kastamonuspor’un yanında durdular. Bu çok önemli bir süreçti, bir yandan ben bastırdım, diğer yandan sizler bastırdınız. ‘Sahip çıkmak’ konusu gerçekten de çok önemlidir. İl, artık bir şeylere sahip çıkıyor. Şu anda artı olarak bir başka şansımız var. Çok güzel bir Valimiz var. Genç, pırıl pırıl bir Valimiz var. Sayın Valimiz ile birlikte birçok şeyin daha güzel olacağına inanıyoruz. Tekrardan sizlere hoş geldiniz diyorum. Sayın Valimizin bugün buradaki görüntüsü bile bize büyük bir enerji veriyor” diye konuştu.