Görev yeri değişikliklerine Başkan’dan açıklama: “Amaç verimlilik”

  • Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Belediye içerisindeki personel yeri değişiklikleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Vidinlioğlu, “2014 yılında 700 kişi ile idare olunan Belediye, 2019’da bin kişiyle çalışıyor. Eleman alma gibibir lüksümüz olmadığı için, o bin kişiden azami şekilde faydalanmak maksadıyla böyle bir tasarrufta bulunduk. Çok da büyük bir değişim olmadı” diye konuştu.
  • Vidinlioğlu, “Temizlik konusunda çalışanlarımız gerçekten özveri ile çalışıyor ama en büyük sıkıntımız temizlikteydi. Temizliğe biraz elaman kazandırdık. Muhtemelen yine yetmeyecek. Temizlikle ilgili ilerleyen günlerde bir hal çaresine bakacağız. Çünkü TYP’den de pek ses çıkmıyor. Zannediyorum Cumhurbaşkanlığı’nda düzenleme yapıyorlar. Keşke biran önce neticelense de bizde TYP’lilerle ilgili temizlik işlerinde daha aktif çalışabilsek” dedi.

 

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Belediye Meclisi’nin önceki akşam yapılan toplantısında Belediye içerisindeki personel yeri değişiklikleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Belediye birimlerinde çok büyük değişiklik yapmadıklarını ifade ederek açıklamasına başlayan Başkan Galip Vidinlioğlu, “2014 yılında 700 kişi ile idare olunan Belediye, 2019’da bin kişiyle çalışıyor. Eleman alma gibibir lüksümüz olmadığı için, o bin kişiden azami şekilde faydalanmak maksadıyla böyle bir tasarrufta bulunduk.  Çok da büyük bir değişim olmadı” dedi.

Birimlerin ihtiyaçları doğrultusunda değişiklikleri yaptıklarını söyleyen Başkan Vidinlioğlu, “Her birimimize ihtiyaçlarının ne olduğunu sorduk. Fazlanız var mı diye sorduk. Bunun akabinde yaptığımız toplantı sonrasında böyle bir değişikliği uygun gördük. Ben zaten bin personeli büyük çoğunlukla tanımıyorum. Dolayısıyla kim nerededir? Ne şekildedir? Çok fazla bilmiyorum. Bilen arkadaşlarla, hangi konuda daha verimlidir, nerede daha aktif şekilde değerlendirilebilir diye konuşup böyle bir uygulamaya gitmiş olduk” diye konuştu.

Her personeli daha verimli olabileceği birimlere kaydırdıklarını belirten Vidinlioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Herkesi daha verimli olabileceği birimlere kaydırdık. Bir sıkıntı olursa da gereğini yaparız. En büyük sıkıntımız temizlikteydi. Temizliğe biraz elaman kazandırdık. Muhtemelen yine yetmeyecek. Temizlikle ilgili ilerleyen günlerde bir hal çaresine bakacağız. Çünkü TYP’den(İŞKUR üzerinden yürütülen Toplum Yararına Programı) de pek ses çıkmıyor. Temizlik konusunda çalışanlarımız gerçekten özveri ile çalışıyor. Birkaç defa gecede gittim. Mesai bitmesine rağmen arkadaşlar hâlâ görevden dönmemişlerdi. Yerlerini bitirip öyle dönüyorlar. Fakat özellikle ana cadde haricinde ara sokaklarda her gün muntazam temizlik şu aşamada yapılamıyor. Çünkü eleman yetmiyor. TYP ile ilgili gelişme var mı diye konuştum. Hatta Ankara’da genel müdürle de görüştüm. Mevzuat üzerinde çalıştıklarını söylediler. Zannediyorum Cumhurbaşkanlığı’nda düzenleme yapıyorlar. Keşke biran önce neticelense de bizde TYP’lilerle ilgili temizlik işlerinde daha aktif çalışabilsek.”