Günay Şakar geri döndü

“Kalan haftalarda 5 dakikada olsa formayı yeniden giymek için herşeyi yapacağım”

 

Kastamonuspor 1966’da sezonun 5. haftasında Çatalcaspor karşılaşmasında bacağı kırılan ve 20 Eylül’den tarihinden itibaren yeşil sahalardan uzak kalan Günay Şakar, dün itibariyle Kastamonu’ya geldi ve yeniden antrenmanlara başladı.

20 Eylül’deki maçın 90+3’ncü dakikasında rakip oyuncunun sert müdahalesi sonucu bacağı kırılan Günay Şakar, 6 ay aranın ardından, dün geldiği İsmail Dikmenli Tesisleri’nde ayağının tozuyla fitness salonunda çalışmaya başladı.

Sezon başında Sarıyer’den transfer edilen ve aslen de Şenpazarlı olan Günay Şakar’ın bir kaç güne kadar takıma dahil olacağı ve düz koşularla hazırlıklara başlayacağı öğrenildi.

Zor günler geçirdiğini söyleyen orta saha oyuncusu Günay Şakar, kalan maçlardan herhangi birinde 5 dakikada olsa forma giymek için çalışacağını söyledi.

İlk şampiyonluğunu memleketinin takımıyla yaşayacak olmanın heyecanını da duyduğunu belirten Günay Şakar, “20 Eylül’de Çatalcaspor’la oynadığımız karşılaşmada talihsiz bir sakatlık yaşadım. O maça kadar takımımım başarısı için mücadele sergiledim.İstanbul’daki tedavi sürecim bitti. Çalışmalarıma başladım. Kastamonu benim memleketim. Kastamonuspor’un şampiyon olması benim küçüklüğümdem bu yana hayalimdi. Ben Kastamonu’yu bildim bileli 3.Lig’de mücadele etti. İlk defa 2.Lige çıkacak. Bu sene tesadüf oldu ve Kastamonuspor 1966’ya geldim. Bir çok kulüpte oynadım ama şampiyonluğum yok. Hayatımda ilk defa şampiyonluk yaşayacağım. Bu benim için çok anlamlı. Zor bir dönem geçirdim. Hepsinin geride kaldığını düşünüyorum. Bir yada iki maçta olsa, 5 dakikada olsa tekrar bu takımın formasını giymek, beni hatırlayan vefalı hemşehrilerimle şampiyonluk sevincini yaşamak istiyorum” dedi.