Güray Parçal güven tazeledi

  • İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, dün tüm parti gruplarının ortak adayı olarak katıldığı seçimde güven tazeleyerek yeniden aynı göreve seçildi.
İl Genel Meclisi Nisan Ayı toplantıları dün pandemi nedeniyle Halk Eğitim Merkezi’nde İGM Başkanı Güray Parçal’ın gerçekleştirilen oturumla başladı. Toplantının gündeminde seçimler yer aldı.
Toplantıda ilk olarak İGM Başkanı seçimi yapıldı. Mevcut başkan Güray Parçal; AK Parti’nin, Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin ortak kararı ile aday gösterildi. Yapılan seçimlerde mevcut başkan Güray Parçal; 40 oy alarak tekrar başkanlığa seçildi. Seçimlerde 2 tanede boş oy çıktı.
Seçimin ardından konuşma yapan İGM Başkanı Güray Parçal; “İl Genel Meclisi üyelerimizin tamamının çalışmaları Kastamonu’muza en kaliteli ve en iyi hizmetleri yapabilmek amacıyladır. Valimiz ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğimiz meclisimize sunacağı projeler ve çalışmalar yasaların meclisimize verdiği yetkiler doğrultusunda yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Meclis olarak seçilmiş olmanın bize ne kadar büyük bir sorumluluk getirdiğinin farkındayız. Birçok alanda altyapıdan turizme spordan tarıma kadar hep birlikte hizmet vermeye çalıştık. Bu işleri İl Özel İdaremiz ve meclis üyelerimizle birlikte yaptık. Çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz. Öncelikli amacımız; var olan kaynaklarımızı verimli bir şekilde kullanmak olacaktır.  İhtiyaçlarımızı meclisimiz ve İl Özel İdaremiz ile tespit ederek, harcamalarımızı doğru dürüst yöntemlerle, yönetmelikler doğrultusunda yapmaya gayret edeceğiz hep birlikte. Bu kişisel bir çalışma değildir. Birlik ve beraberlik içinde ekip çalışmasıdır. Bu birlik ve beraberlikten de bizlerde güç ve enerji almaktayız. Yapılacak hizmetlerde daha farklı bir bakış açısı ile Kastamonu’muza katkı vermeye devam edeceğiz. Çalışmalarımızı, bütün meclis üyeleri ile mütevazi ve gayretle yaptık ve yapmaya da bundan sonrada devam edeceğiz. Çalışmalarımızda bize destek veren; Valimize, Milletvekillerimize, İl Başkanı ve İl Genel Sekreterimize, meclis üyelerimize ve İl Özel İdaresi çalışanlarımıza yürekten teşekkür ediyorum” dedi.
Toplantının devamında; 1’inci Başkan Vekili olarak Mehmet Butur, 2’nci Başkan Vekili olarak İzzet Kabuloğlu seçildi. İGM Katip üyeliğine ise; Mehmet Apaydın ve Seyhun Yılmazer seçilirken, İGM Yedek Katip Üyeliğine Turan Özşiray ve Harun Şahin seçildi. İl Encümeni üyeleri olarak ise Vefa Yaşar, Celal Şen ve Abdülselam Kızılca seçildi.
Gündemin son maddesinde ise İhtisas Komisyonları belirlendi. Gündemin son maddesinde ise İhtisas Komisyonları belirlendi. Plan ve Bütçe Komisyonu’na AK Parti’den Güray Parçal, Mehmet Arif Özdemir, Turan Özşiray, Süleyman Yörür, MHP’den Cihan Çetin ve Yavuz Gök. İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na AK Parti’den Fahrettin Cebeci, Sadık Yıldız, Mustafa Kalınçıldır, Süleyman Yazkan, MHP’den Harun Şahin ve Seyhun Yılmazer. Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu’na AK Parti’den Reşat Dinler, Kazım Gül, Hayrettin Erol, MHP’den İlhan Bozahmetoğlu ve İsmail Göksel. Çevre ve Sağlık Komisyonu’na AK Parti’den Mustafa Kartal, Hüsnü Yılmaz, Ali Kaya, MHP’den Hüsnü Dıngıloğlu ve Sadık Küçükgüzel. Tarım Orman ve Hayvancılık Komisyonu’na AK Parti’den Uğur Aydın, Hüseyin Örü ve MHP’den İzzet Kabuloğlu. Hukuk İşleri Komisyonu’na AK Parti’den Mustafa Özcan, Mehmet Apaydın ve MHP’den Salih Hünal. Gençlik Spor ve Turzim Komisyonu’na AK Parti’den Erkan Kürekçi, Vefa Yaşar ve MHP’den Mustafa Canbaz. Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonu’na AK Parti’den Mehmet Butur, Mevlüt Kaplan ve MHP’den Metin Yamalı. AR-GE Araştırma ve Geliştirme Komisyonu’na AK Parti’den Kamil Sarı, Şerafettin Çiçek ve MHP’den Kazım Demir. Esnaf Sanayi Ticaret ve Doğal Kaynaklar Komisyonu’na AK Parti’den Nevzat Kocatürk, Yetkin Köseoğlu ve MHP’den Abdullah Uçar seçildi.