Gürsoy’dan sahil yolu çıkışı

*CHP Cide İlçe Başkanı Tanıl Gürsoy, çalışmaların durduğu Bartın-Kurucaşile-Cide sahil yolu hakkında, “Hiç olmazsa 6 ay içinde bitebilecek durumdaki T2 ve T3 tünelleriyle yolun Karaman köyüne bağlanması herkesin ortak dileğidir. Heyelanların çok fazla yaşandığı bu bölgede çalışmanın durdurulması felaketlere bilerek göz yummaktır. Gücümüz yettiğince kamuoyu oluşturmalıyız. Bu durumun AKP’si CHP’si yok. Hep birlikte hakkımız olanı istemek ve almak için tüm hemşehrilerimizi birlik olmaya davet ediyorum” dedi.

CHP Cide İlçe Başkanı Tanıl Gürsoy, hükümetin tasarruf politikası nedeniyle durdurulan Bartın-Kurucaşile-Cide sahil yolu hakkında açıklamalarda bulundu.
Bartın Karaman köyü yakınından başlanan ve yarım bırakılan tünellerin önemine vurgu yapan Tanıl Gürsoy, heyelanların önlenmesi için bu tünellerin bitirilerek Karaman köyü bağlantısının yapılmasını istedi.
Tanıl Gürsoy, açıklamasında şunları söyledi:
“Bartın-Kurucaşile-Cide yolu kaderine terk edilmiş durumda. Bu yaz binlerce kişinin bakıp içinden ‘ben görecek miyim bu yolun bittiğini’ dediği, akıbeti belli olmayan yol. Olaya kesinlikle siyasi olarak bakmadan bu yolun bir an önce çözüme kavuşup, hiç olmazsa 6 ay içinde bitebilecek durumdaki T2 ve T3 tünelleriyle yolun Karaman köyüne bağlanması herkesin ortak dileğidir. Heyelanların çok fazla yaşandığı ve önceki yıllar büyük afetlere neden olan bu bölgede çalışmanın durdurulması, burada yaşanabilecek olağan felaketlere bilerek göz yummaktır. Bölgemizin özlemle yıllardır beklediği yol sorununu çözmek adına hepimiz gücümüz yettiğince kamuoyu oluşturmalıyız. Bu durumun AKP’si CHP’si yok. Herkes bir araya gelerek çözüm yolları aranmalı. Bölge milletvekilleriyle, ilçe başkanları, bölge belediye başkanlarıyla sürekli görüşerek, ben üzerime düşeni elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum. Hep birlikte hakkımız olanı istemek ve almak için tüm hemşehrilerimizi birlik olmaya davet ediyorum”

Mehmet SALMAN / CİDE