Güven Tur’da erken seçim; Niyazi Simsar’dan adaylık açıklaması

Kastamonu Güven Tur’da olağanüstü genel kurul için düğmeye basıldı. Kastamonu’nun servisçilikteki öncü kooperatifi olan GüvenTur’da 270 üyenin çoğunluğu yeniden seçim yapılması içim imza topladı. Üyelerden Niyazi Simsar da dün düzenlediği toplantıyla adaylığını açıkladı. Güven Tur’un olağanüstü genel kurulu 7 Mart 2020 tarihinde yapılacak.

Mevcut başkan Faruk İslamoğlu’nun da olağanüstü genel kurulda yeniden aday olacağı tahmin ediliyor.

Güven Tur üyesi arkadaşlarının da desteğiyle kooperatife başkanlık için adaylığını açıklayan Niyazi Simsar, “10 yıldan beri kooperatifte öğrenci taşımacılığı yapıyorum. Üyelerimizin mevcut başkandan duydukları rahatsızlıktan dolayı seçimlere 3 yıl kalmasına rağmen toplanan imzalar neticesinde 7 Mart 2020 tarihinde Güven Tur Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi olarak olağanüstü seçime gitmeye karar verdik. Seçim kararı almamızdaki en büyük nedenlerden birisi mevcut başkan Faruk İslamoğlu’nun kural tanımayan uygulamalarıdır. Sayın Başkan Faruk İslamoğlu kooperatifi 3-5 kişiyle kendi menfaatleri doğrultusunda yönlendiriyor. Eşitsiz, haktan adaletten uzak bir yönetim anlayışı sergiliyor. Şahsi olaylarını kooperatifimize mal etmesinden dolayı biz olağanüstü kongre kararı aldık” dedi.

Kooperatifin yeniden hak ettiği prestiji kazanması için bu yola çıktıklarını da söyleyen Niyazi Simsar, şöyle konuştu:

“Şu anda Güven Tur’da bulunan, eşitsizlik, hukuksuzluk, adaletsizlik ve yasa dışı bir takım işlere dur demek için biz bu yola çıktık. Bizim amacımız Güven Tur’un en büyük ve en güçlü servis taşımacılığı olduğunu Kastamonu’ya ve bölgemize yeninden göstermektir. Biz kooperatif olarak ailelere hitap ediyoruz. Biz ekmeğimizin peşindeyiz. Üyelerimiz arasında problemler yaşanıyor. Kooperatifimiz 3-4 kişi üzerinden yönetilmeye çalışılıyor. Bu durumu kabul etmemiz mümkün değildir. Bu kooperatifte herkes eşit haklara sahip olmalıdır. Diğer emsal kooperatiflere baktığımız zaman aramızda büyük fark var. Kooperatif hesaplarında ciddi sıkıntılar var. Kar eden bir kooperatif olmamız gerekirken ekside bulunuyoruz. Bunu da anlamak mümkün değil. Hesapların kontrol edilmesi için gerekli başvurularda bulunduk. İlerleyen dönemlerde eğer durum hasıl olursa bahsi geçen her türlü konuyu açıklamaya da hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.”