Güventur Başkanı’ndan ikinci yarı yıl mesajı

Ağırlıklı olarak öğrencilere okul servisi hizmeti veren Güver-Tur’un başkanı Faruk İslamoğlu, ilk ve orta dereceli okullarda ikinci yarı yılın başlamasıyla ilgili bir mesaj yayınladı.

İslamoğlu, mesajında şunları söyledi:

“15 günlük yarıyıl tatilinin sona ermesiyle birlikte ikinci dönem eğitim ve öğretim yılı başladı.Tatil sürecinde bizler tüm noksanlıklarımızı gözden geçirdik .araç bakım ve onarımlarımızı tamamladık. Bizler için hem iş hizmeti hem eğitim hizmeti başlıyor diyebilirim. Çünkü eğitim sadece okulla sınırlı kalırsa asla istenilen başarıya ulaşılamaz inancındayım. Evde başlatan eğitim serviste devam etmeli ve nihayet okulda en güzel şekilde tamamlanmalı. Birinin yaptığını diğeri bozarsa her şey başa döner ya da yarım kalır.

Köylerden bölge okullarına ve şehir merkezine yaklaşık 94 araçla yaklaşık 1500 öğrenci taşımaktayız. Şehir merkezinde ise 231 araçla yaklaşık 5000 öğrenci taşımaktayız. Bu gerçekten ciddi bir sektör. Biz 15 yıllık bir tecrübe ve bir resmi kurum hüviyeti ile çalıştığımızdan dolayı çok sıkıntı yaşamasak da her zaman dikkatli ve itinalı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz inşallah.

İkinci yarıyılı da inşallah belasız kazasız tamamlar ve bu sektörde bizlere verilen görevi başarıyla tamamlarız. Tüm öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyorum. Ve öğrencilerimizin her başarısının arkasında bizlerin de bir katkısı olduğunu biliyor ve bununla gurur duyuyoruz.

Biz servisçiler olarak iddia ediyorum; ülke genelinde en riskli en zor işi yapıyoruz. Bizim işimiz gerçekten çok aşırı bir dikkat, sabır, özveri, iyi niyet gerektiren bir meslek. Şöyle ki veliler olarak, anne baba olarak evimizdeki bir iki çocuğumuz için her konuda gösterdiğimiz hassasiyeti biz servisçiler onlarcası için aynı anda göstermek mecburiyetindeyiz. Bu sebeple velilerimizin bize karşıda anlayış göstermelerini rica ediyorum.

Hem yaptığımız işin gereği trafikte son derece dikkatli olmak hem de birçok öğrenciye örnek olacak bir davranış sergileyebilmek zannedildiği kadar kolay değil. Ekmeğini taştan çıkaran biz servisçi esnafının kazancı gerçekten çok düşük. Lakin biz kazancımızın azlığını hiçbir zaman bahane etmedik kaliteden ödün vermemeye çalıştık. İçimizde bizim çalışma şartlarımıza uymayanlara da asla yer vermedik yol verdik. Bu yüzden sayımız hızla büyüdü büyümeye de devam ediyor. Amacımız bu iş uğraşan tüm servisçileri Güven Tur çatısı altında toplamak. İnşallah birkaç yıl içerisinde bunu da başaracağız.

İnsanız insanla iç içe olan bir meslek icra ediyoruz. dolmuşçuluk ya da otobüsçülükten de çok farklı bizim işimiz. Küçük çocuklar olsun ergenlik çağındaki çocuklar olsun hepsinin kendine göre çok büyük sorumlulukları var. Bizim de hatalarımız olabilir. içimizde bizim uyarılarımıza kulak asmayan kendi dünyası içinde bu mesleği icra etmek isteyenlerde çıkabiliyor ara sıra .Asla tavizimiz olmasa da hatalardan haberdar olalım diye tüm araçlarımızın arkasına Güven Tur irtibat telefon numarasını yazdık. Lütfen bizi aramaktan çekinmesinler. İddia ediyorum velilerimiz takibini yapsınlar şoförlerimizin bir hatasında herhangi bir şikayet olduğunda eğer çözüm getirilmediyse tüm mesuliyeti üzerime alıyorum eğer ki sorunu çözemediysek gerekirse kendi özel aracımla o servisi kendim yaparım. Çünkü bu görev bize verildiyse bir ah bir vebal olduğunda muhatabı da ben olduğum inancındayım.

Kış mevsimi bizim için dert mevsimi. Kar yağışı ve buzlanmalar inanın bizleri geceleri uykusuz bırakıyor. İlimiz coğrafi yapısı itibariyle düz değil ve bazı mahalle yerleşim noktalarına ulaşımı gerçekten çok olumsuz yönde etkiliyor. Biz şoförlerimize buzlanma yada kar yoğun olduğu noktalara çıkmamaları için sms yoluyla bilgi veriyoruz gerektiğinde. Bu tür durumlarda velilerimizi arayarak uygun noktalra öğrencilerimizi getirmelerini rica ediyoruz. Velilerimizin bu konuda bizleri anlayışla karşılamalarını zorluk çıkarmamalarını istirham ediyorum. Biz kendi canımızı tehlikeye atarız ama o emanetlerin canını canımız pahasına tehlikeye atmayız.”