Güzel’den Erbilgin’e cevap: “Fitne siyaseti bize işlemez”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Akif Güzel, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in eleştirilerine yaptığı yazılı açıklamayla cevap verirken, kendisini fitne siyaseti yapmakla suçladı, haksız ithamlarda bulunduğunu belirtip bundan dolayı özür dilemesi gerektiğini söyledi.

 

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Akif Güzel, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in eleştirilerine yaptığı yazılı açıklamayla cevap verdi.

Güzel’in açıklaması şöyle:

“CHP İl Başkanı Erbilgin,  Kızılay Başkanlığı yaptığım dönemle ilgili haksız itham ve açıklamalarda bulunarak yinebizleri şaşırtmamış, başarıyı görmezden gelme veya hazmedememe şeklindeki CHP’deki genel alışkanlıkları bir kez daha dışavurmuştur.

Kızılay Kastamonu Şube Başkanlığı’nı seçimle önceki Şube Başkanımız Ahmet Muhsin Emeksizoğlu’ndan devraldığım dönemde 152 Yıllık İyilik Çınarı Kızılay’ı başarıdan başarıya koşturarak, dil, din, ırk ayrımı yapmaksızın nerde bir ihtiyaç sahibi var ise yardımına koştuk. Hepsi de benim gibi gönüllülerden oluşan yönetim kurulu üyelerimiz ile pandemi dönemi öncesinde ve sonrasında ve afet durumlarında yatak yorgan battaniye ve yaşam malzemesi ulaştırılması hem de gıda kolisi ve hijyen kolisi ulaştırılması noktasında insanüstü bir gayret sarfettik. Kastamonu merkez ve ilçelerinde meydana gelen yangın ve diğer afet durumlarında gönüllülerimiz ile derhal olay yerlerine intikal ederek gerekli çalışmaları başlattık. Hem merkezde hem de 19 ilçemizde en ücra köylere kadar ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım malzemeleri ulaştırdık. Kızılay Kadın Kolları ve Gençlik Kollarını aktif hale getirerek gönüllü sayılarımızı artırdık. Hem yerel hem de ulusal alanda Kastamonu Kızılay Şube nin faaliyetlerini görünür hale getirdik.

Ancak biz bu çalışmaları yaparken maalesef CHP il Başkanı, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan bu yardımları ve yapılan başarılı faaliyetleri görmezden gelerek karalama kampanyası yolunu seçmiştir.

Kendisine çağrım; Kızılay kapısı herkese açık olan bir kurumdur. Şuanki Kızılay Başkanı ile iletişime geçip köylere gıda kolisi ulaştırılırken kendisi de bir zahmet eşlik ediversin. Kızılay yeleğini giyerek insanlara faydalı olabilmenin mutluluğunu o da yaşasın. Ancak bunu yapmayacaktır. CHP Lideri de deprem bölgesinde Kızılay çadırının içine girdiği halde Kızılay çadırı göremedim diyebilmişti. 2 yıldır onur sayarak yürüttüğüm Türk Kızılay Kastamonu Şube Başkanlığından siyasete girerken istifa ettiğimden de haberi olmadığını düşündüğüm CHP İl Başkanına düşen, haksız ithamları sebebiyle şahsımdan özür dilemesidir.

CHP İl Başkanı, “hastane koridorlarında hastaların yatırıldığı, yemekhanenin covid servisine dönüştürüldüğü” şeklinde kendisininve CHP Milletvekilinin yapmış olduğu açıklamaların doğru olmadığına ilişkin yapmış olduğum açıklamalardan büyük rahatsızlık duymuş olmalı ki, konuk olduğu programda Ak Parti İl Başkanı ve AK Parti Milletvekilleri varken sen neden açıklama yapıyorsun, sen bu açıklamalarınla İl Başkanı yetersizdir demek istiyorsun, diyebilmiştir. Daha birkaç gün önce yapmış olduğum açıklamada ne yapsak da gündeme gelsek siyaseti uyguluyorlar dediğimiz İl Başkanı Erbilgin, şimdi de maalesef fitne siyasetine başlamıştır. Fitne siyaseti bizim partimize işlemez Sayın Başkan. Parti büyüklerimiz her konuda cevaplarını fazlası ile verseler de partimizi hedef alan konularda CHP genel başkanını eleştirmemiz gerekirse onu da eleştiririz.

AK Parti Milletvekilleri, İl Başkanları, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanları, İlçe Başkanları ve tüm yönetim kademesi ile bir bütündür. Gerekli görülen her konuda gerekli açıklamaları yapmak, halkımızın yanlış bilgilendirilmesinin önüne geçmek vazifemizdir. Yapılan çalışmaları milletimize aktarmak, yalan ve yanlış beyanatlardan hesap sormak da hepimize düşer. Buradan açıkça söylemek istiyorum ki Ak kadrolarımızın başarılarıyla bundan önce de olduğu gibi bundan sonra da kendilerine rahatsızlık vermeye devam edeceğiz.”